INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Samoloty nie zrzucają paliwa wokół gdańskiego lotniska.

2019-07-29
     

W portalu onet.pl, w tekście redaktora Piotra Olejarczyka z 25 lipca 2019 roku, pod tytułem: „Czy bliskość lotniska powoduje spadek cen nieruchomości? Gdański sąd: należy się odszkodowanie”, pojawiła się wypowiedź prawnika, wskazująca na nieprawdziwe fakty. Mecenas Krzysztof Kot z Kancelarii Odszkodowawczej Rewers, która reprezentuje około 300 klientów w sporze z gdańskim lotniskiem, powiedział, że cyt. „Podczas awaryjnego lądowania samoloty zrzucają paliwo. Nasi klienci mówią nam wprost: ogródka w pobliżu lotniska w Gdańsku nie da się uprawiać. W naszych żądaniach również uwzględniamy tę okoliczność”.

 

Port Lotniczy Gdańsk dementuje nieprawdziwe informacje o tym, że wokół lotniska dokonywane są zrzuty paliwa z samolotów. Żadne tego typu działania nie miały i nie mają miejsca. Do Gdańska nie latają samoloty rejsowe, które miałyby możliwości techniczne zrzutu paliwa.

 

„Tezę, zawartą w wypowiedzi przedstawiciela Kancelarii Rewers, uważamy za szkodliwą, która ma na celu straszenie mieszkańców i pokazanie w złym świetle zarówno lotniska, jak i linii lotniczych, przewożących każdego roku miliony pasażerów do i z Gdańska” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

 

Nieprawdziwym informacjom o zrzutach paliwa zaprzecza też przedstawiciel linii lotniczej Wizz Air. „Nie dokonujemy zrzutów paliwa ani koło lotniska, ani w żadnym innym miejscu, bo to nie jest możliwe technicznie w naszych maszynach typu Airbus A320 i A321, latających do Gdańska” – podkreślił Grzegorz Michalec Menadżer Operacji Naziemnych Wizz Air. Wyjaśnił, że możliwość zrzutu paliwa mają jedynie duże samoloty typu Boeing 747 i 777 czy Airbus A380 i A330 i wyłącznie w sytuacjach awaryjnego lądowania. Tymczasem większość przewoźników, latających do gdańskiego portu, korzysta z mniejszych Boeingów i Airbusów. „Nasze samoloty, w przypadkach awaryjnych, muszą „wypalić nadmiar paliwa”, ale są to przypadki sporadyczne i nie pamiętam, by taka sytuacja miała miejsce w ostatnim czasie w Gdańsku” – dodał przedstawiciel Wizz Air. Wypalenie paliwa polega na tym, że samolot zamiast lądować, przez pewien czas krąży w okolicach lotniska, ale nad dosyć dużym obszarem.

 

 

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

 

 

 

Tagi:

Lotnisko Gdańsk | Odszkodowanie


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony