INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Trzecie spotkanie Grupy Roboczej SMS w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury

2019-10-09
     

W dniach 3 i 4 października 2019 r. na terenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury odbyło się trzecie spotkanie Grupy Roboczej SMS ds. integracji Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS) w polskich organizacjach i podmiotach lotniczych. Spotkanie otworzyli Pan Roman Ożóg Dyrektor Biura Zarządzania Bezpieczeństwem w Lotnictwie Cywilnym ULC oraz Pan Tomasz Kądziołka Prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

 

W spotkaniu uczestniczyło ponad 90-u przedstawicieli środowiska lotniczego, a tematem przewodnim spotkania były zagadnienia związane z „Zarządzaniem Zmianą”. Prelegenci z AMC Aviation, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ATO Adriana Aviation, Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury oraz ULC, przedstawili własne doświadczenia oparte na przykładach wdrażania zmian w swoich organizacjach lotniczych począwszy od planowania, poprzez wdrażanie, a skończywszy na monitorowaniu skutków wprowadzonych zmian. Jesteśmy przekonani, że wspólna wymiana doświadczeń pozwoli poszerzyć wiedzę oraz wypracować efektywne narzędzia skutkujące ciągłemu doskonaleniu Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS) w polskich organizacjach i podmiotach lotniczych.

 

Na spotkaniu osiągnięto również konsensus dotyczący treści Porozumienia przystąpienia do Forum Wymiany Danych w ramach SMS. Głównymi korzyściami takiej współpracy będzie dobrowolna wymiana istotnych informacji dotyczących badania zdarzeń lotniczych, występowania zagrożeń i ich zapobieganiu. Porozumienie zakłada, że wymiana informacji nie będzie miała niekorzystnego wpływu na działanie organizacji i jej członków, ze strony osób trzecich, a informacje wykorzystywane będą z pełnym zachowaniem zasad Kultury Bezpieczeństwa i tylko do ustalenia faktycznych przyczyn, a nie osób odpowiedzialnych za zaistnienie zdarzenia.

 

Informacje dotyczące przystąpienia oraz podpisania Porozumienia zamieścimy na stronie internetowej Urzędu w późniejszym terminie.

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu, które planowane jest na przełomie stycznia i lutego 2020 roku oraz zachęcamy przedstawicieli podmiotów i organizacji lotniczych do zaprezentowania własnych doświadczeń i rozwiązań w zakresie implementacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem. Tematem przewodnim tego spotkania będą „Wskaźniki Bezpieczeństwa – SPI”. Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: lbb@ulc.gov.pl.

 

 

Źródło: ULC

 

 

 

Tagi:

Lotnisko Olsztyn | SMS | ULC


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony