INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Raporty


Wyniki wybranych lotnisk europejskich w ostatnich czterech latach (ilości obsłużonych pasażerów) - w oparciu o dane ACI

2011-07-22
 

Na wstępie warto podać, że całkowity ruch lotniczy w Europejskich portach zmieniał się w sposób następujący: 2010: + 4,2%, 2009:   - 5,9%, 2008: - 0,7%. Jak widzimy dla lotnisk europejskich rekordowy był rok 2007 a w roku 2010 nie osiągnęły one jeszcze tego poziomu.

czytaj więcej

Oferowanie z i do Polski w okresie styczeń - październik 2011

2011-03-30

Zaskakujacy spadek oferowania rozkładowych linii lotniczych z i do Polski w roku 2011. Pomimo szybkiego rozwoju rynku w roku 2010, w bieżącym roku, w okresie styczeń-pąździernik oferowanie spadnie o 1,4%. Główni winowajcy to tanie linie. Oferowanie Wizz Air będzie mniejsze o 3,6% a Ryanair-a o prawie 15%. Rozszerzają natomiast swoją ofertę przewoźnicy sieciowi. LOT zwiększy ilość oferowanych foteli o 8,9% a Lufthansa o 8%.

czytaj więcej

Wyniki tanich linii na tle europejskiego rynku lotniczego w latach 2006-2010

2011-03-23

W niniejszym raporcie prezentujemy syntetyczne opracowanie danych przedstawionych przez ELFAA (European Low Fare Airlines Association). Dane ELFAA prezentowane są w dość specyficzny sposób, dotyczą zawsze pełnego roku, ale prezentowane są „krocząco”, co pół roku. Uwzględniają informacje przekazane przez wszystkie większe europejskie tanie linie, bez Air Berlin i Aer Lingus, uznawanych za tzw. przewoźników hybrydowych. W porównaniu z poprzednim raportem nie uwzględniono danych przewoźnika rumuńskiego Blue Air.

czytaj więcej

Pięć wspaniałych lat europejskich tanich linii. Wyniki tanich linii na tle europejskiego rynku lotniczego

2010-10-06

W niniejszym krótkim raporcie prezentujemy syntetyczne opracowanie danych przedstawionych niedawno przez ELFAA (European Low Fare Airlines Association). Dane ELFAA publikowane są w dość specyficzny sposób, dotyczą zawsze pełnego roku ale prezentowane są „krocząco”, co pół roku. Uwzględniają informacje przekazane przez wszystkie większe europejskie tanie linie, bez Air Berlin i Aer Lingus-a, uznawanych za tzw. przewoźników hybrydowych.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe i finansowe wybranych europejskich linii lotniczych w pierwszej połowie 2010

2010-08-24

W naszym raporcie podajemy wyniki przewozowe i finansowe - tam gdzie są one dostępne - najważniejszych europejskich linii lotniczych, na tle wyników branży.

W dołączonym komentarzu omawiamy sytuację finansową i rynkową poszczególnych przewoźników.

czytaj więcej

Wyniki finansowe i przewozowe głównych europejskich linii lotniczych. Krajobraz w trakcie bitwy o rozwój lub przetrwanie

2010-06-18

Kilka dni temu IATA ogłosiła nowe, znacznie bardziej optymistyczny prognozy finansowe dla towarzystw lotniczych. Na lotniczej mapie świata jedyną czarną plamą – regionem gdzie wyniki finansowe będą ujemne – pozostaje Europa. Warto przyjrzeć się nieco bliżej sytuacji finansowej towarzystw europejskich – ich wynikom finansowym za 2009 rok oraz – nieco szerzej – ich pozycji strategicznej. Tym bardziej, że kilkanaście dni temu LOT ogłosił swoje wyniki finansowe.

 

Naszym głównym celem będzie przedstawienie strategicznej pozycji najważniejszych europejskich linii lotniczych a wyniki finansowe pomogą ocenić ich sytuację oraz kierunki mniej lub bardziej radykalnych zmian, jakie już przechodzą bądź dopiero planują.

czytaj więcej

Oferowanie z/do Polski w sezonie Lato 2010 - w porównaniu z Lato 2009

2010-04-08

Udostępniamy raport zatytułowany Oferowanie z/do Polski w sezonie Lato 2010
– w porównaniu z Lato 2009
. Zawiera on wszystkie istotne informacje dotyczące struktury oferowania linii lotniczych operujących do Polski w różnych przekrojach: według lotnisk, według modeli biznesowych i według linii lotniczych i ich grup.

 

Decyzje towarzystw lotniczych o zmianach w oferowaniu na poszczególnych rynkach
są najlepszym indykatorem ich strategii działania na tych rynkach. Pokazują obecne trendy zmian i pozwalają lepiej, niż na przykład historyczne dane przewozowe, przewidywać rozwój sytuacji konkurencyjnej i rynkowej.

czytaj więcej

Raport dotyczący udziału przewoźników lotniczych w rynku polskim w roku 2009

2010-03-22

Prezentowany raport dotyczy pozycji rynkowych – udziałów w polskim rynku transportu lotniczego przewoźników latających z/do Polski w latach 2005-2009. Udziały te zostały określone w oparciu o dane Urzędu Lotnictwa Cywilnego dotyczące ilości pasażerów obsłużonych w polskich portach lotniczych w latach 2005-2009.

 

Przyjęta przez ULC metodologia raportowania wg przewozów w każdym polskim porcie lotniczym powoduje, że pasażerowie podróżujący na trasach krajowych liczeni są podwójnie – raz w porcie wylotu i drugi raz w porcie przylotowym.

czytaj więcej

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony