INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Dostawcy Usług

Turystyka

ANALIZY

Barometr Świat

Barometr Europa

Barometr lotniska europejskie

Barometr AEA

Barometr Polska

Raport finansowy branży

BRANŻA

Prawo

Bezpieczeństwo

Nawigacja powietrzna

Środowisko

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMAGiełda transportowa
Clicktrans.pl
Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Informacje EKES


Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Raporty


Wyniki wybranych lotnisk europejskich w ostatnich czterech latach (ilości obsłużonych pasażerów) - w oparciu o dane ACI

2011-07-22
 

Na wstępie warto podać, że całkowity ruch lotniczy w Europejskich portach zmieniał się w sposób następujący: 2010: + 4,2%, 2009:   - 5,9%, 2008: - 0,7%. Jak widzimy dla lotnisk europejskich rekordowy był rok 2007 a w roku 2010 nie osiągnęły one jeszcze tego poziomu.

czytaj więcej

Oferowanie z i do Polski w okresie styczeń - październik 2011

2011-03-30

Zaskakujacy spadek oferowania rozkładowych linii lotniczych z i do Polski w roku 2011. Pomimo szybkiego rozwoju rynku w roku 2010, w bieżącym roku, w okresie styczeń-pąździernik oferowanie spadnie o 1,4%. Główni winowajcy to tanie linie. Oferowanie Wizz Air będzie mniejsze o 3,6% a Ryanair-a o prawie 15%. Rozszerzają natomiast swoją ofertę przewoźnicy sieciowi. LOT zwiększy ilość oferowanych foteli o 8,9% a Lufthansa o 8%.

czytaj więcej

Wyniki tanich linii na tle europejskiego rynku lotniczego w latach 2006-2010

2011-03-23

W niniejszym raporcie prezentujemy syntetyczne opracowanie danych przedstawionych przez ELFAA (European Low Fare Airlines Association). Dane ELFAA prezentowane są w dość specyficzny sposób, dotyczą zawsze pełnego roku, ale prezentowane są „krocząco”, co pół roku. Uwzględniają informacje przekazane przez wszystkie większe europejskie tanie linie, bez Air Berlin i Aer Lingus, uznawanych za tzw. przewoźników hybrydowych. W porównaniu z poprzednim raportem nie uwzględniono danych przewoźnika rumuńskiego Blue Air.

czytaj więcej

Pięć wspaniałych lat europejskich tanich linii. Wyniki tanich linii na tle europejskiego rynku lotniczego

2010-10-06

W niniejszym krótkim raporcie prezentujemy syntetyczne opracowanie danych przedstawionych niedawno przez ELFAA (European Low Fare Airlines Association). Dane ELFAA publikowane są w dość specyficzny sposób, dotyczą zawsze pełnego roku ale prezentowane są „krocząco”, co pół roku. Uwzględniają informacje przekazane przez wszystkie większe europejskie tanie linie, bez Air Berlin i Aer Lingus-a, uznawanych za tzw. przewoźników hybrydowych.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe i finansowe wybranych europejskich linii lotniczych w pierwszej połowie 2010

2010-08-24

W naszym raporcie podajemy wyniki przewozowe i finansowe - tam gdzie są one dostępne - najważniejszych europejskich linii lotniczych, na tle wyników branży.

W dołączonym komentarzu omawiamy sytuację finansową i rynkową poszczególnych przewoźników.

czytaj więcej

Wyniki finansowe i przewozowe głównych europejskich linii lotniczych. Krajobraz w trakcie bitwy o rozwój lub przetrwanie

2010-06-18

Kilka dni temu IATA ogłosiła nowe, znacznie bardziej optymistyczny prognozy finansowe dla towarzystw lotniczych. Na lotniczej mapie świata jedyną czarną plamą – regionem gdzie wyniki finansowe będą ujemne – pozostaje Europa. Warto przyjrzeć się nieco bliżej sytuacji finansowej towarzystw europejskich – ich wynikom finansowym za 2009 rok oraz – nieco szerzej – ich pozycji strategicznej. Tym bardziej, że kilkanaście dni temu LOT ogłosił swoje wyniki finansowe.

 

Naszym głównym celem będzie przedstawienie strategicznej pozycji najważniejszych europejskich linii lotniczych a wyniki finansowe pomogą ocenić ich sytuację oraz kierunki mniej lub bardziej radykalnych zmian, jakie już przechodzą bądź dopiero planują.

czytaj więcej

Oferowanie z/do Polski w sezonie Lato 2010 - w porównaniu z Lato 2009

2010-04-08

Udostępniamy raport zatytułowany Oferowanie z/do Polski w sezonie Lato 2010
– w porównaniu z Lato 2009
. Zawiera on wszystkie istotne informacje dotyczące struktury oferowania linii lotniczych operujących do Polski w różnych przekrojach: według lotnisk, według modeli biznesowych i według linii lotniczych i ich grup.

 

Decyzje towarzystw lotniczych o zmianach w oferowaniu na poszczególnych rynkach
są najlepszym indykatorem ich strategii działania na tych rynkach. Pokazują obecne trendy zmian i pozwalają lepiej, niż na przykład historyczne dane przewozowe, przewidywać rozwój sytuacji konkurencyjnej i rynkowej.

czytaj więcej

Raport dotyczący udziału przewoźników lotniczych w rynku polskim w roku 2009

2010-03-22

Prezentowany raport dotyczy pozycji rynkowych – udziałów w polskim rynku transportu lotniczego przewoźników latających z/do Polski w latach 2005-2009. Udziały te zostały określone w oparciu o dane Urzędu Lotnictwa Cywilnego dotyczące ilości pasażerów obsłużonych w polskich portach lotniczych w latach 2005-2009.

 

Przyjęta przez ULC metodologia raportowania wg przewozów w każdym polskim porcie lotniczym powoduje, że pasażerowie podróżujący na trasach krajowych liczeni są podwójnie – raz w porcie wylotu i drugi raz w porcie przylotowym.

czytaj więcej

REKLAMA
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony