INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Cargo i poczta


KLM Cargo: T-rex, Rolls-Royce, tygrys i dzieła sztuki

2017-10-30
 

Podróże lotnicze to nasza codzienność. Samolotem leciał prawie każdy z nas Europejczyków, a niektórzy czują się prawdziwymi ekspertami w sprawach lotnictwa pasażerskiego. Promocje lotnicze, bagaż podręczny, odprawa online nie są dla nas tajemnicą. A ile wiecie o frachcie lotniczym? Czy zastanawiacie się, co właśnie leci pod pokładem, kiedy oglądacie film i popijacie drinka z pokładowego baru na wysokości 10 tysięcy metrów? Specjalnie dla Was zaglądamy do magazynów KLM Cargo w Amsterdamie.

czytaj więcej

DHL Express otworzył nowy terminal na Lotnisku w Budapeszcie

2017-10-16

W sąsiedztwie obecnego Terminala 1 na lotnisku w Budapeszcie został oddany do użytku nowy terminal dla przesyłek kurierskich DHL Express. Inwestycja jest częścią programu rozwoju DHL w Europie Centralnej. Terminal o powierzchni 6000 metrów kwadratowych, z nowoczesnym urządzeniem sortującym o wydajności 6000 paczek na godzinne, daje trzykrotnie większą przepustowość niż DHL posiadał do tej pory.

czytaj więcej

IATA: wzrost przewozów cargo w sierpniu 2017

2017-10-16

Statystyki IATA podają, że globalne przewozy frachtu wzrosły w sierpniu o 12,1% rdr. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2017 globalne wskaźniki dotyczące handlu wzrosły o 4,2%, osiągając najwyższą dynamikę wzrostu od 2011 r.

czytaj więcej

FedEx obniża o 300 mln USD prognozę zysku po cyberataku

2017-09-22

FedEx Corp. obniża roczną prognozę zysku po cyberataku, który dotknął jego europejską spółkę TNT Express.

czytaj więcej

IATA: 11,4% wzrost popytu na przewozy cargo w lipcu 2017

2017-09-06

Według danych Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych IATA globalny popyt mierzony w tonokilometrach (FTK) na przewozy frachtu w lipcu br. był wyższy o 11,4%, w porównaniu z tym samym miesiącem 2016 r.

czytaj więcej

Emirates SkyCargo wprowadzają nowe rozwiązanie chroniące towary wrażliwe na temperaturę

2017-08-23

W ramach szerokiej oferty innowacyjnych rozwiązań chłodniczych największe linie lotnicze cargo na świecie Emirates SkyCargo we współpracy z firmą DuPont wprowadzają nową powłokę ochronną – White Cover Xtreme. Nowy produkt został wykonany z materiału Tyvek® Xtreme™ W50 firmy DuPont i zapewnia skuteczniejszą ochronę towarów wrażliwych na temperaturę przed ciepłem, zimnem i wilgocią.

czytaj więcej

DHL Global Forwarding ponownie wyróżniony

2017-07-21

DHL Global Forwarding - globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group już po raz trzeci został nagrodzony przez linię lotniczą Emirates Cargo podczas „Wieczoru z Emirates”, który odbył się w czerwcu w Warszawie.

czytaj więcej

CEVA - łakomy kąsek na rynku spedycyjnym?

2017-07-17

Po raz kolejny pojawiają się pogłoski o możliwej sprzedaży Ceva Logistics, która po ogłoszeniu zeszłorocznych wyników, znajduje się według publikowanych w prasie informacji w procesie restrukturyzacji.

czytaj więcej

IATA: 12,7% wzrost popytu na przewozy cargo w maju 2017

2017-07-07

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych IATA opublikowało dane o globalnych przewozach frachtu, wskazujące że w maju br. popyt na przewozy cargo był wyższy o 12,7% rdr. Był to wzrost wyższy od 8,7% rocznego wzrostu odnotowanego w kwietniu 2017 r.

czytaj więcej

Turkish Airlines Cargo uruchamiają połączenie do Pragi

2017-06-30

Turkish Airlines Cargo rozpoczynają regularne loty od 1 lipca 2017 roku na trasie Istambuł - Ryga - Praga - Istambuł. Połączenie będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu, w czwartki i soboty samolotem Airbus A330-200F.

czytaj więcej

Rzeszów: uroczyste otwarcie Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka

2017-06-12

12 czerwca br. z udziałem inwestora, przedstawicieli władz wojewódzkich i lokalnych odbyło się oficjalne otwarcie Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Inwestorem nowoczesnego obiektu o łącznej powierzchni 6 700 mkw. jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

czytaj więcej

Emirates SkyCargo i Cargolux podpisują historyczną umowę o współpracy

2017-05-15

Emirates SkyCargo i linie Cargolux Airlines podpisały list intencyjny w sprawie strategicznej współpracy operacyjnej w zakresie przewozów lotniczych cargo. To pierwsze w branży porozumienie tego rodzaju pomiędzy linią lotniczą cargo a wyspecjalizowanym oddziałem realizującym loty towarowe, umożliwiające współpracę między dwoma przewoźnikami, która przyniesie korzyści klientom dzięki połączeniu mocnych stron obu linii, ich możliwości oraz wspólnych wartości.

czytaj więcej

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

2017-03-24

Ważny krok w procesie integracji TNT, zapewniający klientom firmy bezpośredni dostęp do sieci FedEx Express w Ameryce Północnej.

czytaj więcej

REKLAMAREKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.pl
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony