INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Przewozy pax


IATA: 7,6% więcej pasażerów i rekordowy load factor w 2017 roku

2018-02-12
 

Według danych opublikowanych przez IATA, globalne przewozy pasażerskie linii lotniczych w 2017 mierzone wskaźnikiem RPK wzrosły o 7,6% rdr. Ogółem linie lotnicze przewiozły ponad 4 mld pasażerów. Wzrost ten był znacznie powyżej średniej rocznej 10-letniej stopy wzrostu wynoszącej 5,5%. Oferowanie wzrosło o 6,3%, a współczynnik wykorzystania oferowania wzrósł o 0,9 ppct do rekordowego poziomu wynoszącego 81,4%.

czytaj więcej

ACI Europe: 9% wzrost ruchu pasażerskiego w III kwartale 2017

2017-11-13

Raport Europejskiego Zrzeszenia Portów Lotniczych ACI Europe wskazuje na 9% wzrost przewozów pasażerskich w III kw.br., nieznacznie niższy od wzrostu w II kw.(+10,6%).

czytaj więcej

IATA: 7% więcej pasażerów w 2016

2017-10-12

Jak wynika z danych publikowanych przez IATA, globalne przewozy pasażerskie linii lotniczych w 2016 r. wzrosły o 7%. W ub.r. przewieziono łącznie 3,8 miliardy osób, tj. o 242 miliony więcej w stosunku do 2015 r.

czytaj więcej

ACI Europe: 8,7% wzrost ruchu pasażerskiego w sierpniu 2017

2017-10-11

Według raportu Europejskiego Zrzeszenia Portów Lotniczych ACI Europe średni wzrost przewozów pasażerskich w sierpniu br. wyniósł o 8,7%. Sierpniowy wzrost nieznacznie niższy od wzrostu w lipcu (+9,6%), nadal odznaczał się wyższą dynamiką, w porównaniu z poprzednimi miesiącami. Był to dotychczas najlepszy sierpniowy wynik w obecnym stuleciu.

czytaj więcej

IATA: silny wzrost ruchu pasażerskiego w sierpniu 2017

2017-10-10

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych IATA przedstawiło dane dot. globalnego ruchu pasażerskiego w sierpniu, które wskazują, że popyt mierzony wskaźnikiem RPK był wyższy w sierpniu br. o 7,2% rdr.

czytaj więcej

ACI: 6,8% wzrost globalnych przewozów pasażerskich i 8,9% przewozów cargo w lipcu 2017

2017-09-25

Według danych ACI globalne przewozy pasażerskie w ujęciu rocznym w okresie od stycznia do lipca wzrosły o 6,9% rdr. Regionalnie, najwyższy wzrost ruchu odnotowano w Europie, gdzie odnotowano w lipcu wzrost przewozów o 9,9% rdr. Od stycznia do lipca przewozy wzrosły  o 9,4% tj. o 1,5% więcej od wzrostu zarejestrowanego w Azji i Pacyfiku. Na trasach krajowych przewieziono w lipcu o 8,4% więcej pasażerów, niż w analogicznym miesiącu poprzedniego roku.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 45T.2016. Poprawy nie widać

PRTL.pl, 2016-11-21

I w tym tygodniu linie AEA odnotowały spadki ruchu, globalnie i na najważniejszych podobszarach. Tym razem nawet na Północnym Atlantyku. Największy spadek miały połączenia wewnątrz-europejskie. Obniżyły się, i to dość znacznie współczynniki wykorzystania miejsc pasażerskich (LF-y).

czytaj więcej

Barometr Europa wrzesień 2016. Zaskakująco dobre wyniki przewozowe linii AEA we wrześniu

PRTL.pl, 2016-11-15

Dane AEA

Wyniki tygodniowe nie zapowiadały tego, a jednak wyniki miesięczne, znacznie bardziej dokładne niż tygodniowe, były więcej niż „przyzwoite”. Osiągnęły poziom najwyższy od marca 2016. Czy to oczekiwana zmiana trendu? Wyniki tygodniowe października zupełnie tego nie potwierdzają, ale po doświadczeniu „wrześniowym” musimy z dalszymi ocenami wstrzymać się do początku grudnia.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 44T.2016. Znów słaby tydzień linii AEA

PRTL.pl, 2016-11-14

Po jednotygodniowej poprawie znów słabe wyniki linii AEA. Tym razem nawet na trasach północno-atlantyckich odnotowano jedynie minimalny wzrost przewozów. Na trasach azjatyckich, ponownie miał miejsce spadek przewozów. Globalnie i na najważniejszych podobszarach współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich (LF) obniżył się.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 43T.2016. Nieco lepsze wyniki linii AEA

PRTL.pl, 2016-11-07

Indeks wzrostu przewozów był wyższy od tych, notowanych w poprzednich tygodniach października. Nieznacznie poprawił się też współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich, globalnie i na rejsach azjatyckich. Udało się to osiągnąć dzięki ograniczaniu wzrostów oferowania na głównych rynkach. Oczywiście, po raz kolejny, wyjątkiem był tu Północny Atlantyk.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 42T.2016. Brak istotnej poprawy wyników

PRTL.pl, 2016-11-04

Z kilkudniowym opóźnieniem AEA podała wyniki tygodnia 42-iego. Są one nadal złe. Jedynie na Północnym Atlantyku przewoźnicy notują „przyzwoity” indeks wzrostu przewozów, ale i tam spada współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich (LF). Pomimo minimalnych jedynie wzrostów oferowania spada on zarówno globalnie, jak i na kluczowych rynkach - z wyjątkiem Azji.

czytaj więcej

Barometr Europa sierpień 2016. Spadająca dynamika wzrostu przewozów linii AEA

PRTL.pl, 2016-10-27

Dane AEA

Po pewnej poprawie wyników w lipcu, sierpień miał bardzo niską dynamikę wzrostu przewozów. Obniżył się też współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich (LF), i to wyjątkowo znacząco, rekordowo, od bardzo wielu miesięcy.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 41T.2016. Wciąż słabe wyniki linii AEA

PRTL.pl, 2016-10-24

Wyniki poprzedniego tygodnia zostały skorygowane w górę, ale i tak były złe. Ostatni tydzień był tylko nieco lepszy. Nawet przy niewielkich wzrostach oferowania spadają współczynniki wykorzystania miejsc pasażerskich, gdyż przewozy albo tylko nieznacznie rosną (Północny Atlantyk) albo wręcz spadają (Europa, Azja).

czytaj więcej

Przewozy AEA - 40T.2016. Fatalne wyniki linii AEA

PRTL.pl, 2016-10-17

Częściowym wyjaśnieniem aż tak złych wyników jest kwestia bazy porównawczej. W roku 2015 linie AEA osiągnęły wyjątkowo dobre wyniki - między innymi współczynnik wykorzystania miejsc (LF), na połączeniach północno-atlantyckich (88%), bardzo wysoki LF w Europie (prawie 82%). To świetne wyniki, szczególnie, jeżeli uwzględnimy, że nie jest to już wysoki sezon przewozowy.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony