INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


PZOT: Raport tygodniowy 32.2018

2018-08-16
 

Data source: MerlinX (one of the most popular reservation systems used by travel agency offices in Poland).

czytaj więcej

ULC: Dobry początek 2018 roku na rynku transportu lotniczego

2018-08-10

W pierwszym kwartale przewozy pasażerskie zwiększyły się o 15 proc., a o 11 proc. wzrosła liczba operacji w porównaniu z pierwszym kwartałem 2017 roku. Polski rynek, po raz kolejny, odnotował także lepsze wyniki od rynków europejskich i światowych. Silny wzrost przewozów w Polsce odnotowano w ruchu regularnym, a w drugiej kolejności czarterowym. Po raz kolejny bardzo dobre wyniki odnotowali przewoźnicy niskokosztowi, zwłaszcza Ryanair i Wizz Air, a także sieciowe Polskie Linie Lotnicze LOT. Warto również wskazać, że w pierwszym kwartale 2018 roku większość portów odnotowała dodatnią dynamikę ruchu. Spadek wystąpił tylko w przypadku lotnisk Łódź-Lublinek, Radom-Sadków i Olsztyn-Mazury.

czytaj więcej

IATA: Spowolnienie wzrostu popytu na przewozy cargo trwało również w czerwcu 2018

2018-08-10

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) opublikowało dane o globalnych przewozach frachtu lotniczego, z których wynika, że popyt mierzony wskaźnikiem FTK w czerwcu 2018 wzrósł 2,7% rdr. To kontynuacja spowolnienia wzrostu popytu na przewozy cargo, które rozpoczęło się wcześniej w tym roku. W I połowie 2018 wzrost popytu na przewozy ładunków wyniósł 4,7%, co stanowi mniej, niż połowę stopy wzrostu w 2017 roku.

czytaj więcej

ULC: Centralna Baza Zgłoszeń – łatwiejsze zgłaszanie zdarzeń lotniczych on-line

2018-08-10

Od 1 września 2018 r. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) wraz z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) uruchamia system Centralnej Bazy Zgłoszeń (CBZ) dla zgłaszania zdarzeń lotniczych, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 376/2014 z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zgłaszania i analizy zdarzeń w lotnictwie cywilnym oraz podejmowanych w związku z nimi działań następczych. Dzięki temu systemowi każda organizacja będzie mogła przesyłać informację o zdarzeniu bezpośrednio do PKBWL (jako podmiotu badającego zdarzenie lotnicze), jak i do ULC (jako organu prowadzącego nadzór lotniczy). Zgłoszenie wymaga wypełnienia tylko jednego formularza online, bez konieczności wysyłania wielu różnych dokumentów oddzielnie.

czytaj więcej

Komentarz Tygodnia 03-09.08.2018

Marek Serafin, 2018-08-10

A jednak to żarty...

czytaj więcej

PZOT: Raport tygodniowy 31.2018

2018-08-09

Data source: MerlinX (one of the most popular reservation systems used by travel agency offices in Poland).

czytaj więcej

ULC: Nowy numer Biuletynu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym

2018-08-07

Urząd Lotnictwa Cywilnego zaprasza do lektury nowego Biuletynu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym. Wydanie poświęcone jest tematyce związanej z wakacjami. Z lektury dowiecie się Państwo m.in. jak przewozić samolotem drony i bezpiecznie nimi latać, co można wziąć ze sobą na pokład samolotu jako bagaż podręczny oraz jakich przedmiotów nie można przewozić. Z uwagi na trwający szczyt sezonu lotniczego prezentujemy także zagadnienie związane z koordynacją operacji lotniczych na lotniskach niekontrolowanych.

czytaj więcej

Mazury AirShow 2018

2018-08-06

Dnia 04.08.2018 o godzinie 11:00 oficjalnie otwarto „Mazury AirShow 2018”. W rytmach Wojskowej Orkiestry z Giżycka przywitano gości honorowych, a następnie płynnie rozpoczęto pokazy.

 

czytaj więcej

PZOT: Raport tygodniowy 30.2018

2018-08-02

Data source: MerlinX (one of the most popular reservation systems used by travel agency offices in Poland).

czytaj więcej

Otwarte zaproszenie na Mazury AirShow 2018

2018-08-02

Już w pierwszy weekend sierpnia odbędą się mazurskie pokazy lotnicze, znane i realizowane pn. „Mazury AirShow 2018”. To już jubileuszowa (20-sta) edycja mazurskich pokazów skupiająca około 200 tys. obserwatorów oglądających lotnicze popisy z plaży miejskiej i portu żeglugi w Giżycku, brzegów jeziora, z jachtów i statków a wszystko w pięknej scenerii Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

czytaj więcej

PAŻP: Prelekcja FIS podczas Mazury Air Show 2018

2018-08-02

Już w najbliższy weekend – w sobotę 4 sierpnia o godzinie 14:30 w sali briefingowej lotniska Kętrzyn-Wilamowo odbędzie się prelekcja poświęcona bezpieczeństwu latania i współpracy na linii pilot – służba informacji powietrznej (FIS).

czytaj więcej

CARS: Konferencja lotnicza Poznań 06-07.09.2018

2018-08-01

Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych (CARS) Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w organizowanej w ramach programu COST ATARD Międzynarodowej Konferencji The impact on economy of hub airports operation and infrastructure development która odbędzie się w dniach 06-07.09.2018 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

czytaj więcej

ROZMOWA PRTL.pl

Anna Jakubczyk, 2018-07-31

Z Anną Konert rozmawia Anna Jakubczyk z PRTL.pl

czytaj więcej

Kongres Rynku Lotniczego: Czy branża lotnicza przemówi jednym głosem?

2018-07-31

300 uczestników, kilkanaście wystąpień i debat oraz blisko 60 prelegentów i panelistów – największe spotkanie decydentów, przedstawicieli i ekspertów rynku lotniczego już we wrześniu. Jak Centralny Port Komunikacyjny wpłynie na rzeczywistość transportową w Polsce i Europie? Czy można policzyć jego potencjalny wpływ na polską gospodarkę? Jak wygląda konkurencja dla CPK ze strony innych hubów? Gdzie tkwi główny potencjał dla rozwoju przewozów lotniczych? Jak zwiększyć przychody portów z operacji pozalotniczych? Jak zapewnić bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej? To tylko wybrane tematy, które poruszą uczestnicy Kongresu Rynku Lotniczego, który już 12 września odbędzie się w Warszawie.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony