INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMASonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Barometr lotniska europejskie - lipiec 2017. Część II

Marek Serafin, 2017-09-20
 

Lipiec był kolejnym, wspaniałym miesiącem sezonu letniego. Szczególnie imponujące były wyniki większości portów w naszym regionie ...

czytaj więcej

Centralny Port Komunikacyjny powstanie w miejscowości Stanisławów w gminie Baranów

2017-09-20

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu komunikacyjnego Mikołaj Wild poinformował, że rekomenduje, aby inwestycja miała miejsce w miejscowości Stanisławów w gminie Baranów.

czytaj więcej

ULC: Konferencja Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym 2017

2017-09-20

Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że w dniach 26-27 października 2017 r. na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbędzie się Konferencja Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym poświęcona zarobkowym przewozom lotniczym (CAT) i lotnictwu ogólnemu (GA) organizowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Podczas KBL będzie m.in. przedstawiona prezentacja dotycząca pokazów lotniczych, wraz z analizą i oceną minionego sezonu 2017.

czytaj więcej

PILOCI w Teatrze Muzycznym ROMA

2017-09-20

Premiera nowej polskiej produkcji Teatru Muzycznego ROMA - musicalu "Piloci" już 7 października na Dużej Scenie przy Nowogrodzkiej.

czytaj więcej

Wykonywanie usług lotniczych (operacji specjalistycznych) w świetle przepisów EASA

2017-09-19

22 września 2017 r. w Warszawie odbędzie się seminarium, w ramach którego omówione zostaną regulacje wspólnotowe w dziedzinie świadczenia usług lotniczych w oparciu o przepisy prawa UE, z uwzględnieniem wyjątków, do których stosowane są jeszcze przepisy krajowe (PL-6).

czytaj więcej

Airline Regulatory and Antitrust Conference

2017-09-19

The Airline Regulatory and Antitrust Conference will be held in Warsaw, Poland at Faculty of Management, University of Warsaw on 20 October 2017. The aim of the conference is to discuss current problems and legal trends related to economic regulation and antitrust policy in international air transport.

czytaj więcej

Barometr lotniska europejskie - lipiec 2017. Kolejny wspaniały miesiąc

Marek Serafin, 2017-09-18

Dynamika wzrostu ruchu na lotniskach europejskich w lipcu 2017 wyniosła 9,6%. Do tak ogromnego wzrostu przyczyniły się te same czynniki, co w czerwcu ...

czytaj więcej

Przewoźnik syty i pasażer cały?

Krzysztof Loga-Sowiński, 2017-09-14

Po raz kolejny w procesie legislacyjnym znalazło się prawo lotnicze z 2013 r. Celem zmian ma być przede wszystkim jego dostosowanie do dyrektyw i ...

czytaj więcej

A4E calls on EU Parliament and Member States to prolong “Stop the Clock” without delay or additional conditions

2017-09-14

Potential coexistence of two systems puts European carries at global disadvantage. The European Parliament has voted on the European Commission’s proposal to keep the scope of the EU Emissions Trading System (ETS) to cover flights within the EU, known as “Stop the Clock”.

czytaj więcej

Rozwiń skrzydła na Łazarskim

2017-09-13

Lotnictwo cywilne rozwija się dziś bardzo dynamicznie, a proces ten wyraźnie widoczny jest również w Polsce. Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego zaprasza na program MBA i studia podyplomowe dedykowane branży lotniczej, które pozwalają na zdobycie i umocnienie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji w zakresie zagadnień, stanowiących najważniejsze komponenty funkcjonowania rynku transportu lotniczego.

czytaj więcej

PAŻP: FAB Bałtycki zacieśnia współpracę z Ukrainą

2017-09-13

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz litewska Oro Navigacija, tworzące FAB Bałtycki podpisały memorandum o współpracy z ukraińską agencją ruchu lotniczego - UkSATSE. Jest to kolejny krok zacieśniania współpracy pomiędzy agencjami żeglugi powietrznej znajdującymi się na wschodniej granicy UE, a w przypadku Ukrainy członka EOROCONTROL, niebędącego państwem unijnym.

czytaj więcej

Barometr Świat - lipiec 2017. Rynkowa hossa trwa

Marek Serafin, 2017-09-12

W lipcu wzrost przewozów pasażerskich, mierzonych w RPK, wyniósł globalnie 6,8%. Był więc bardzo wysoki, ale jednak poniżej indeksu czerwcowego ...

czytaj więcej

Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich - lipiec 2017

Marek Serafin, 2017-09-11

Lipiec potwierdza świetną wielomiesięczną hossę rynkową w Europie, a szczególnie w naszym regionie. Świadczą o tym wyniki większości linii ...

czytaj więcej

IATA: 6,8% wzrost ruchu pasażerskiego w lipcu 2017

2017-09-08

Według Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych IATA, globalny ruch pasażerski mierzony wskaźnikiem RPK był w lipcu 2017 wyższy o 6,8%, w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku. Oferowanie w ASK wzrosło o 6,1%. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,6 ppct do rekordowego lipcowego poziomu 84,7%.

czytaj więcej

>>>

REKLAMAREKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.pl
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony