INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMASonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Nowy Komunikat Komisji „Otwarta i skomunikowana Europa” - Analiza Część IV

dr Jakub Kociubiński, 2017-07-20
 

Czwartym, ostatnim elementem wskazywanym w tytułowym Komunikacie ...

czytaj więcej

Informacja IATA o sytuacji finansowej branży lotniczej w 05 i 06.2017

Marek Serafin, 2017-07-19

W czerwcu 2017 wartość akcji linii lotniczych (globalnie)wzrosła w porównaniu z majem o 4,2%, co oznacza, że był to trzeci kolejny miesiąc, gdy ich wartość ...

czytaj więcej

Barometr lotniska europejskie - maj 2017

Marek Serafin, 2017-07-17

Dynamika wzrostu ruchu na lotniskach europejskich w maju 2017 wyniosła 8,2%! Była więc znacznie niższa, niż w kwietniu 2017 (14,1%) ...

czytaj więcej

ULC: Globalny Plan Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym na lata 2017-2019

2017-07-17

Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował polskie tłumaczenie Globalnego Planu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym na lata 2017 - 2019 (ICAO Doc 10004 Global Aviation Safety Plan 2017 - 2019). GASP jest dokumentem strategicznym, którego celem jest uporządkowanie planowania bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym na poziomie globalnym.

czytaj więcej

KE wzywa Stany Zjednoczone do niezwłocznego rozpatrzenia wniosku Norwegian

2017-07-14

Komisja Europejska ostrzega przed rozpoczęciem procesu arbitrażowego, o ile Stany Zjednoczone nie rozpatrzą wkrótce wniosku spółki Norwegian UK (NUK) o zezwolenie na operacje lotnicze do USA.

czytaj więcej

Unia Europejska: linie lotnicze nie mogą pobierać opłat za anulowanie lotu przez pasażera

2017-07-11

Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że linie lotnicze nie mogą pobierać dodatkowych opłat za anulowany przez pasażera lot. Europejski Trybunał Sprawiedliwości rozpatrywał wniosek niemieckich sędziów, którzy zwrócili się o wydanie orzeczenia w sprawie polityki airberlin dot. zwrotów za bilety w tym pobierania dodatkowych opłat.

czytaj więcej

Jak się nie rozpłakać czyli ostatnie fale ataków WannaCry i Petya

2017-07-07

Ostatnie lata w bezpieczeństwie teleinformatycznym przyniosły sporo zmian związanych z ewolucją zagrożeń. Zmienił się sposób w jaki są realizowane, ich cel oraz sprawcy. Jeszcze nie tak dawno największym zagrożeniem był przywieszający się komputer w przedsiębiorstwie albo kilka zawirusowanych hostów, które należało przywrócić z kopii zapasowej lub po prostu przeskanować za pomocą odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Bolączką inżynierów bezpieczeństwa było zapewnienie kanału szyfrowanego VPN dla pracowników zdalnych i ograniczenie pasma dla streamingu audio lub wideo wykorzystywanego do słuchania muzyki w pracy lub oglądania filmików na portalu youtube.com. Cóż zatem spowodowało tę zmianę?

czytaj więcej

IATA: 12,7% wzrost popytu na przewozy cargo w maju 2017

2017-07-07

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych IATA opublikowało dane o globalnych przewozach frachtu, wskazujące że w maju br. popyt na przewozy cargo był wyższy o 12,7% rdr. Był to wzrost wyższy od 8,7% rocznego wzrostu odnotowanego w kwietniu 2017 r.

czytaj więcej

Nowy Komunikat Komisji „Otwarta i skomunikowana Europa” - Analiza

dr Jakub Kociubiński, 2017-07-05

Część III: Ochrona rynku europejskiego przed subsydiowaniem i nieuczciwymi praktykami cenowymi przewoźników z państw trzecich

czytaj więcej

ULC w gronie sygnatariuszy Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa

2017-07-05

3 lipca 2017 roku w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego Michał Witkowski Wiceprezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego podpisał "Deklarację w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym". Podobnie jak dla sektora lotniczego, zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w transporcie kolejowym jest bardzo ważne. Do grona sygnatariuszy Deklaracji dołączyło 30 podmiotów w tym, Komenda Główna Policji, przedsiębiorcy z branży kolejowej, reprezentanci jednostek naukowych oraz stowarzyszeń.

czytaj więcej

Barometr Polska maj 2017. Część II. Wyniki poszczególnych portów

Marek Serafin, 2017-07-04

Najwyższą dynamikę wzrostu ruchu nadal notują duże porty lotnicze: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach, a spośród ...

czytaj więcej

Barometr Polska maj 2017. Świetna passa rynkowa trwa!

Marek Serafin, 2017-07-03

W maju 2017 polskie porty obsłużyły 3 426 998 pasażerów, a dynamika wzrostu przewozów wyniosła aż 16,7%. Gnają już do przodu wszystkie segmenty ...

czytaj więcej

Cyberbezpieczeństwo w lotnictwie - co dalej?

2017-06-30

„Musimy być przygotowani na zagrożenie cyberatakami w lotnictwie: Nie jest kwestią, czy to się stanie, tylko kiedy. Rosnące ryzyko bierze się z wykorzystania nowych technologii i nowych urządzeń: dla przykładu piloci coraz częściej wykorzystują zewnętrzne urządzenia połączone z kokpitem, takie jak mapy lotnicze, i w żaden sposób nie możemy zapewnić, że nie zostaną one zhakowane. A nowe technologie będą się stale rozwijać”.

czytaj więcej

ULC: wzmocnienie środków ochrony zamiast zakazu wnoszenia elektroniki przed odlotami do USA

2017-06-30

Administracja amerykańska w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na lotniskach, podjęła decyzję o wzmocnieniu środków ochrony wszystkich rejsów do Stanów Zjednoczonych, w tym również z Polski. Wdrożenie środków zalecanych przez stronę amerykańską jest warunkiem niewprowadzania zakazu przewozu laptopów i większych urządzeń elektronicznych w bagażu kabinowym.

czytaj więcej

>>>

REKLAMAREKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.pl
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony