INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Janusz Janiszewski powołany na stanowisko p.o. Prezesa PAŻP

2018-07-11
     

Z dniem 9 lipca 2018 r. Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, powołał Pana Janusza Janiszewskiego na stanowisko pełniącego obowiązki Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Dziś w siedzibie PAŻP Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Mikołaj Wild wręczył Panu Januszowi Janiszewskiemu nominację i pogratulował nowej funkcji.

 

Jak państwo wiecie, były Prezes Agencji Pan Janusz Niedziela podał się do dymisji. Została ona przyjęta w piątek przez Prezesa Rady Ministrów, który, na wniosek Ministra Infrastruktury, powierzył wykonywanie obowiązków Prezesa Panu Januszowi Janiszewskiemu. Współpracujemy z Panem Januszem Janiszewskim w ramach Zespołu Doradczego ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ze swej strony mogę tylko wyrazić radość, że ta kandydatura spotkała się z aprobatą zarówno Ministra Infrastruktury jak i Prezesa Rady Ministrów. (...) PAŻP jest instytucją, która ma olbrzymie znaczenie dla lotnictwa w Polsce nie tylko z punktu widzenia naszych planów związanych z Centralnym Portem Komunikacyjnym, ale także jeśli chodzi o rozwój sektora bezzałogowych statków powietrznych – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Mikołaj Wild.

Obejmujący obowiązki Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski powiedział: Podstawową misją i głównym celem Agencji jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu lotniczym. To jest nasz priorytet. Nasze inwestycje oraz działania będą ukierunkowane na realizację tego celu. Polska i cały transport lotniczy odnotowuje największy wzrost ruchu lotniczego. Jesteśmy krajem rozwijającym się w szybkim tempie, dlatego strategia Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz całego rynku transportu lotniczego musi być dostosowana do potrzeb najbliższych 15 – 20 lat. Naszym celem strategicznym będzie ugruntowanie silnej pozycji Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na arenie międzynarodowej, w tym w szczególności w ramach Jednolitego Europejskiego Nieba. Jesteśmy szóstym krajem Unii Europejskiej i naszą ambicją jest to, aby Polska i PAŻP stały się jednym z głównych liderów rynku zarządzania ruchem lotniczym - podsumował Janiszewski.

Kierujący PAŻP podkreślił, że do głównych priorytetów Agencji należeć będzie zapewnienie odpowiednich służb i infrastruktury w Centralnym Porcie Komunikacyjnym, a także budowa nowoczesnych systemów zarządzania ruchem lotniczym, w tym bezzałogowych statków powietrznych.

 

***

 

Janusz Janiszewski jest absolwentem Akademii Sztuki Wojennej (dawniej AON) na kierunku: Zarządzanie ruchem lotniczym, ukończył również studia ekonomiczne we Wrocławiu.

 

Od 18 lat jest kontrolerem ruchu lotniczego i posiada unikalną, ekspercką wiedzę i doświadczenie z obszaru planowania, rozwoju i zarządzania ruchem lotniczym. W trakcie swojej kariery zawodowej pełnił odpowiedzialne funkcje menadżerskie i zarządcze w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Ponadto jest stałym członkiem Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, odpowiedzialnym za kwestie związane z rozwijaniem infrastruktury w związku z planowaną rozbudową sieci lotnisk w Polsce.

 

Od 2015 roku pełnił funkcję Dyrektora Biura Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAŻP zarządzającego strategicznymi obszarami definiującymi funkcjonowanie i planowanie rozwoju Agencji. Jest także czynnie zaangażowany w rozwój Agencji na arenie międzynarodowej, pełniąc liczne funkcje w gremiach międzynarodowej współpracy środowiska zarządców ruchu lotniczego na świecie, między innymi jako: Zastępca Przewodniczącego Komitetu Koordynującego GATE ONE, członek grup roboczych Komisji Europejskiej, członek grup roboczych CANSO, członek grup zadaniowych EUROCONTROL, Dyrektor Biura Zarządu Bałtyckiego Funkcjonalnego Bloku Przestrzeni Powietrznej. W swojej pracy zawodowej inicjował i przeprowadzał liczne projekty innowacyjne, operacyjne i biznesowe dotyczące racjonalizacji i optymalizacji funkcjonowania PAŻP.

 

W latach 2015-2017 Janusz Janiszewski był odpowiedzialny za skuteczne przeprowadzenie procesu rewizji Planu Skuteczności Działania Służb Żeglugi Powietrznej na lata 2015-2019. Przygotowane i przedstawione na forum Unii Europejskiej rozwiązania zostały zatwierdzone przez Komisję Europejską i wprowadzone w życie w 2017 roku. Zakończony sukcesem proces rewizji Planu Skuteczności Działania Służb Żeglugi Powietrznej zapewnił finansowanie kluczowych zadań inwestycyjnych gwarantujących bezpieczeństwo i płynność ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej.

 

 

Źródło: PAŻP

 

 

 

Tagi:

PAŻP | Praca


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony