INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


IATA: wzrost ruchu pasażerskiego spowolnił we wrześniu 2018

2018-11-09
     

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) ogłosiło wyniki o globalnym ruchu pasażerskim we wrześniu 2018 pokazujące 5,5% wzrost popytu mierzonego wskaźnikiem RPK. Wyniki wskazują na spowolnienie wzrostu w stosunku do odnotowanego w sierpniu 2018 (6,4%).

 

Oferowanie mierzone wskaźnikiem ASK wzrosło o 5,8%, współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich spadł o 0,3 ppct do poziomu 81,4%.

 

We wrześniu we wszystkich regionach świata ruch mierzony w RPK na trasach międzynarodowych wzrósł o 4,9% rdr. Globalne oferowanie wzrosło o 5,1% rdr, współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich spadł o 0,1% do poziomu 81,2%.

 

Przewozy linii lotniczych w regionie Azji i Pacyfiku wzrosły o 5,4% rdr i były niższe w porównaniu do 7,4% wzrostu w sierpniu 2018. Gwałtowny spadek w tej części świata odzwierciedla wpływ tajfunów w regionie i wielodniowe zamknięcie międzynarodowego portu lotniczego Kansai. Oferowanie było wyższe o 4,3%, współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,9 ppct do poziomu 79,2%.

 

We wrześniu 2018 przewozy linii europejskich wzrosły o 5,2% rdr, oferowanie wzrosło o 4,9%, współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,2 ppct do poziomu 87,0%, najwyższego spośród wszystkich regionów.

 

Przewoźnicy z Bliskiego Wschodu odnotowali wzrost popytu o 1,8%, najniższego od czterech miesięcy. Oferowanie wzrosło o 5,3%, współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich spadł o 2,4 ppct do poziomu 72,3%.

 

Północnoamerykańskie linie lotnicze odnotowały we wrześniu wzrost popytu o 5,0% rdr. , który był wyższy w porównaniu do 3,7% wzrostu w sierpniu 2018 Oferowanie wzrosło o 5,4%, współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich spadł o 0,3 ppct do poziomu 80,8%.

 

Przewozy linii latynoamerykańskich wzrosły we wrześniu 2018 o 7,0% rdr. Był to najsilniejszy wzrost spośród wszystkich regionów i znacznie wyższy od 4,4% wzrostu odnotowanego w sierpniu. Oferowanie wzrosło o 9,8% rdr, współczynnik wykorzystania oferowania miejsc pasażerskich spadł o 2,1 ppct do poziomu 80,3%.

 

Afrykańskie linie lotnicze odnotowały we wrześniu wzrost przewozów pasażerskich o 6,0% rdr, w porównaniu z 6,8% wzrostem w sierpniu. Oferowanie było wyższe o 4,9% rdr, współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,8 ppct do poziomu 74,6%.

 

Przewozy na trasach krajowych linii lotniczych wzrosły we wrześniu o 6,5% rdr, co było spowolnieniem w porównaniu do 7,5% wzrostu we wrześniu 2017. Oferowanie wzrosło o 7,4% rdr, współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich spadł o 0,6 ppct do poziomu 81,6%.

 

W ubiegłym miesiącu IATA opublikowała swoją najnowszą prognozę dotyczącą liczby pasażerów, która wykazała, że globalny popyt na podróże lotnicze może podwoić się do 8,2 mld pasażerów w 2037 roku.

 

 

Źródło: IATA

 

 

 

Tagi:

Lotnisko | IATA | Przewozy | Linie lotnicze | Pasażer


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony