INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Na Uczelni Łazarskiego rozpoczęła się rekrutacja na studia podyplomowe dedykowane branży lotniczej

2019-06-17
     

Lotnictwo w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a sektor ten nieustannie potrzebuje wykształconych specjalistów, posiadających niezbędną wiedzę, umiejętności oraz kompetencje. W Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego trwa rekrutacja na studia podyplomowe oraz program MBA dedykowane branży lotniczej. Przy zapisie do 30 czerwca można uzyskać 10% zniżki w czesnym.

 

Studia Prawo lotnicze mają na celu przekazanie słuchaczom kompleksowej wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu prawa lotniczego: krajowego, europejskiego i międzynarodowego (publicznego i prywatnego). W toku studiów podejmowane są m.in. zagadnienia takie jak: pojęcie suwerenności państw w przestrzeni powietrznej, zawieranie umów lotniczych, lotnicza działalność gospodarcza, prawne aspekty żeglugi powietrznej, badanie wypadków lotniczych, odpowiedzialność karna w lotnictwie, odpowiedzialność za życie i zdrowie podróżnego, odpowiedzialność z tytułu opóźnienia przewozu, overbookingu, odwołania lotu, warunki eksploatacji lotnisk w świetle prawa krajowego i międzynarodowego, ramy prawne systemu EASA. Jest to ciekawa propozycja dla prawników, pracowników linii lotniczych, lotnisk czy aeroklubów, członków personelu lotniczego, a także pracowników instytucji związanych z lotnictwem. Studia trwają 2 semestry.

 

Słuchacze programu Zarządzanie bezpieczeństwem w lotnictwie (SMS) mogą uzyskać i pogłębić wiedzę z zakresu zarządzania bezpieczeństwem w organizacjach lotnictwa cywilnego. Studia adresowane są głównie do kadry zarządzającej, osób odpowiedzialnych za SMS oraz wszystkich pracowników przedsiębiorstw lotniczych – w tym portów lotniczych, lotnisk aeroklubowych i prywatnych, przewoźników lotniczych, ośrodków szkoleniowych. Program obejmuje m.in. zagadnienia takie jak: otoczenie prawne i programy bezpieczeństwa, regulacje prawne z zakresu bezpieczeństwa, programy bezpieczeństwa, elementy SMS w organizacji lotniczej, zarządzanie i zapewnianie bezpieczeństwa, raportowanie i badanie zdarzeń lotniczych. Studia trwają 2 semestry.

 

Program MBA w lotnictwie jest skierowany do kadry zarządzającej lub przygotowującej się do zarządzania podmiotami lotniczymi, urzędników rządowych i pracowników administracji samorządowej, zatem osób odpowiedzialnych dzisiaj, czy też w przyszłości, za organizację i nadzór w lotnictwie. Celem programu jest uzyskanie lub pogłębienie wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu zarządzania w organizacjach lotnictwa cywilnego. Studia przygotowują do zarządzania w lotnictwie na różnych szczeblach hierarchii organizacyjnej firm i wspierają wykształcenie praktycznych umiejętności w zakresie podejmowania decyzji operacyjnych i strategicznych. W toku studiów przekazywana jest nowatorska wiedza z zakresu prawa, marketingu, ekonomii i zarządzania. Program ma modułowy charakter i porusza zagadnienia takie jak m.in. zarządzanie w lotnictwie, finansowanie, zarządzanie zasobami ludzkimi, operacje lotnicze czy prognozowanie. Studia trwają 3 semestry.

 

Wszystkie programy objęte są patronatem merytorycznym Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego, który jest ośrodkiem naukowo-badawczym, zajmującym się procesami rozwoju transportu lotniczego w Polsce i na świecie.

 

„Nasi wykładowcy to przedstawiciele nauki prawa lotniczego oraz wybitni akademicy, z doświadczeniem krajowym i zagranicznym, a także eksperci zarządzania w tym obszarze. Oprócz wykładów zajęcia prowadzone są również w formie warsztatów w kameralnych grupach, z naciskiem na wykształcenie praktycznych umiejętności. Słuchacze mogą także brać udział w wydarzeniach organizowanych przez Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego, takich jak międzynarodowe konferencje czy uczestniczyć w stażach (m.in. w ICAO w Montrealu)” – mówi prof. dr hab. Anna Konert, ekspert prawa lotniczego, kierownik studiów dedykowanych sektorowi lotnictwa, realizowanych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

 

Studia realizowane są w trybie zjazdów sobotnio-niedzielnych, średnio co 2 tygodnie. Rozpoczęcie zajęć zaplanowane jest na październik 2019 r. Rekrutacja w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego trwa do 30 września lub do wyczerpania limitu miejsc. Decyzję o kształceniu warto jednak podjąć wcześniej, gdyż przy zapisie do 30 czerwca 2019 r. można uzyskać 10% zniżki w czesnym. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

 

 

 

Tagi:

Pilot | Prawo | Studia | Uczelnia Łazarskiego | Zarządzanie


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony