INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Grupa Robocza SMS w siedzibie PAŻP o `Zarządzaniu zmianą`

2019-07-02
     

26 czerwca 2019 roku w siedzibie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie miało miejsce drugie posiedzenie Grupy Roboczej ds. integracji Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem w polskich organizacjach i podmiotach lotniczych – tzw. Grupy Roboczej SMS.

 

Spotykająca się co kwartał Grupa Robocza SMS powstała między innymi z inicjatywy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej pod egidą Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jej misją jest poprawa przepływu informacji pomiędzy organizacjami, a także doskonalenie i standaryzacja Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem w lotnictwie cywilnym.

 

Podczas spotkania w siedzibie PAŻP zebrani prelegenci z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz portów lotniczych Olsztyn-Mazury i Wrocław dzielili się doświadczeniami z obszaru „Zarządzania zmianą” przytaczając własne przykłady planowania, wdrażania oraz monitorowania zaistniałych zmian w organizacji. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami z innych podmiotów omówiono procesy wykonawcze oraz dyskutowano nad rozwiązaniami doskonalącymi przepływ informacji między organizacjami w przypadku, gdy dana zmiana dotyczy różnych podmiotów – jak budowa nowej wieży kontroli lotniska czy wprowadzenie nowych procedur dolotowych do lotniska.

 

W czasie spotkania ogłoszono zarazem inicjatywę związaną z podpisaniem porozumienia pomiędzy interesariuszami w kwestii wymiany danych w zakresie procesu badania zdarzeń lotniczych. Obecnie proces ten wykonywany samodzielnie przez organizacje lotnicze stwarza wiele problemów związanych z dostępnością do istotnych informacji, w szczególności jeżeli w zdarzenie lotnicze zaangażowane są inne podmioty. Inicjatywa zakłada, że informacje te wykorzystywane będą z pełnym zachowaniem zasad Just Culture i tylko do ustalenia faktycznych przyczyn, a nie osób odpowiedzianych za zaistnienie zdarzenia. Poprawi to tym samym cały system bezpieczeństwa.

 

W pracach Grupy Roboczej SMS należy podkreślić zaangażowanie departamentów Urzędu Lotnictwa Cywilnego, które nie ograniczają się do pełnienia roli nadzorczej ale aktywnie wspierają zaangażowane podmioty i pomagają w rozwiązywaniu problemów.


W drugim spotkaniu uczestniczyło niemal 40 osób z wielu organizacji lotniczych, a kolejne posiedzenie planowane jest na wrzesień bieżącego roku. Także wtedy motywem przewodnim będzie „Zarządzanie zmianą” z uwagi na potrzebę pełnego zrozumienia tego istotnego zagadnienia.

 

 

Źródło: PAŻP

 

 

 

Tagi:

Bezpieczeństwo | PAŻP | SMS | Spotkanie


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony