INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Na Uczelni Łazarskiego trwa rekrutacja na studia podyplomowe dedykowane branży lotniczej

2019-09-03
     

Lotnictwo w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a sektor ten nieustannie potrzebuje wykształconych specjalistów, posiadających niezbędną wiedzę, umiejętności oraz kompetencje. W Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego trwa rekrutacja na studia podyplomowe oraz program MBA dedykowane branży lotniczej.

 

Studia Prawo lotnicze mają na celu przekazanie słuchaczom kompleksowej wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu prawa lotniczego: krajowego, europejskiego i międzynarodowego (publicznego i prywatnego). W toku studiów podejmowane są m.in. zagadnienia takie jak: pojęcie suwerenności państw w przestrzeni powietrznej, zawieranie umów lotniczych, lotnicza działalność gospodarcza, prawne aspekty żeglugi powietrznej, badanie wypadków lotniczych, odpowiedzialność karna w lotnictwie, odpowiedzialność za życie i zdrowie podróżnego, odpowiedzialność z tytułu opóźnienia przewozu, overbookingu, odwołania lotu, warunki eksploatacji lotnisk w świetle prawa krajowego i międzynarodowego, ramy prawne systemu EASA. Jest to ciekawa propozycja dla prawników, pracowników linii lotniczych, lotnisk czy aeroklubów, członków personelu lotniczego, a także pracowników instytucji związanych z lotnictwem. Studia trwają 2 semestry.

 

Słuchacze programu Zarządzanie bezpieczeństwem w lotnictwie (SMS) mogą uzyskać i pogłębić wiedzę z zakresu zarządzania bezpieczeństwem w organizacjach lotnictwa cywilnego. Studia adresowane są głównie do kadry zarządzającej, osób odpowiedzialnych za SMS oraz wszystkich pracowników przedsiębiorstw lotniczych – w tym portów lotniczych, lotnisk aeroklubowych i prywatnych, przewoźników lotniczych, ośrodków szkoleniowych. Program obejmuje m.in. zagadnienia takie jak: otoczenie prawne i programy bezpieczeństwa, regulacje prawne z zakresu bezpieczeństwa, programy bezpieczeństwa, elementy SMS w organizacji lotniczej, zarządzanie i zapewnianie bezpieczeństwa, raportowanie i badanie zdarzeń lotniczych. Studia trwają 2 semestry.

 

Program MBA w lotnictwie jest skierowany do kadry zarządzającej lub przygotowującej się do zarządzania podmiotami lotniczymi, urzędników rządowych i pracowników administracji samorządowej, zatem osób odpowiedzialnych dzisiaj, czy też w przyszłości, za organizację i nadzór w lotnictwie. Celem programu jest uzyskanie lub pogłębienie wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu zarządzania w organizacjach lotnictwa cywilnego. Studia przygotowują do zarządzania w lotnictwie na różnych szczeblach hierarchii organizacyjnej firm i wspierają wykształcenie praktycznych umiejętności w zakresie podejmowania decyzji operacyjnych i strategicznych. W toku studiów przekazywana jest nowatorska wiedza z zakresu prawa, marketingu, ekonomii i zarządzania. Program ma modułowy charakter i porusza zagadnienia takie jak m.in. zarządzanie w lotnictwie, finansowanie, zarządzanie zasobami ludzkimi, operacje lotnicze czy prognozowanie. Studia trwają 3 semestry.

 

Wszystkie programy objęte są patronatem merytorycznym Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego, który jest ośrodkiem naukowo-badawczym, zajmującym się procesami rozwoju transportu lotniczego w Polsce i na świecie.

 

„Nasi wykładowcy to przedstawiciele nauki prawa lotniczego oraz wybitni akademicy, z doświadczeniem krajowym i zagranicznym, a także eksperci zarządzania w tym obszarze. Oprócz wykładów zajęcia prowadzone są również w formie warsztatów w kameralnych grupach, z naciskiem na wykształcenie praktycznych umiejętności. Słuchacze mogą także brać udział w wydarzeniach organizowanych przez Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego, takich jak międzynarodowe konferencje czy uczestniczyć w stażach (m.in. w ICAO w Montrealu)” – mówi prof. dr hab. Anna Konert, ekspert prawa lotniczego, kierownik studiów dedykowanych sektorowi lotnictwa, realizowanych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

 

Studia realizowane są w trybie zjazdów sobotnio-niedzielnych, średnio co 2 tygodnie. Rozpoczęcie zajęć zaplanowane jest na październik 2019 r. Rekrutacja w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego trwa do 30 września lub do wyczerpania limitu miejsc.

 

14 września 2019 r., na terenie Uczelni Łazarskiego odbędzie się Festiwal rozwoju kariery, czyli dzień otwarty Centrum Kształcenia Podyplomowego. Wydarzenie realizowane jest w formule wykładów adresowanych nie tylko do przyszłych słuchaczy, ale do wszystkich osób zainteresowanych swoim rozwojem i poszerzeniem horyzontów. Uczestnicy spotkania będą mogli wysłuchać prezentacji dotyczących obszarów takich jak: prawo, biznes oraz rozwój. Wszystkie osoby, zainteresowane studiami podyplomowymi na Uczelni Łazarskiego, będą mogły także zapoznać się z programem wybranego kierunku oraz porozmawiać z poszczególnymi wykładowcami. Konsultanci, obecni w Centrum Rekrutacji, opowiedzą o procesie rejestracji na studia i odpowiedzą na wszystkie pytania dodatkowe. Ponadto na uczestników wydarzenia czekać będzie 10% zniżka w czesnym na studia podyplomowe lub programy MBA, do wykorzystania w nadchodzącym roku akademickim. Festiwal ma charakter otwarty (wstęp jest bezpłatny), jednak ilość miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: ckp.lazarski.pl/festiwalrozwojukariery/

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

 

 

 

Tagi:

Pilot | Prawo | Studia | Uczelnia Łazarskiego | Zarządzanie


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony