INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Airbus: Rok 2018 rekordowy dla spółki Airbus pod względem liczby zrealizowanych zamówień na samoloty komercyjne

2019-01-15
 

W 2018 r. spółka Airbus SE (symbol giełdowy: AIR) dostarczyła 93 swoim odbiorcom aż 800 samolotów komercyjnych, wypełniając zakładany plan produkcji i ustanawiając swój nowy rekord. Oznacza to ponad 11-procentowy wzrost w porównaniu z 718 sztukami przekazanymi zamawiającym w roku 2017. Miniony rok był już szesnastym z rzędu, w którym koncern Airbus dostarczył więcej maszyn, niż w roku poprzednim.

czytaj więcej

Brazylia: Zgoda rządu na strategiczne partnerstwo Embraera i Boeinga

PRTL.pl, 2019-01-14

Producenci samolotów Embraer i Boeing z zadowoleniem przyjęli zgodę rządu Brazylii na utworzenie strategicznego partnerstwa w formie zaproponowanej przez obie spółki. Umowa podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy i odpowiednie organy regulacyjne. Transakcja ma zostać zamknięta do końca 2019 roku.

czytaj więcej

Boeing dostarczył 806 samolotów pasażerskich w 2018 roku

PRTL.pl, 2019-01-11

Boeing poinformował o dostawie w 2018 roku 806 samolotów pasażerskich i przekroczeniu swojej rekordowej dostawy 763 samolotów z 2017 roku. W minionym roku producent Boeingów wyprzedził w swojego rywala i producenta pasażerskich odrzutowców Airbus, który dostarczył 800 samolotów.

czytaj więcej

Airbus dostarczył 800 samolotów pasażerskich w 2018 roku

PRTL.pl, 2019-01-11

Airbus potwierdził, że w 2018 roku dostarczył 800 samolotów pasażerskich zamykając ten rok wynikiem podobnym do wyniku Boeinga, który przekazał odbiorcom 806 samolotów.

czytaj więcej

Airbus i Węgry ogłaszają długoterminową współpracę przemysłową

2018-12-20

Airbus Helicopters oraz władze węgierskie zawarły protokół ustaleń, wyznaczający ramy współpracy przemysłowej obu stron przy wieloletnich przedsięwzięciach branży lotniczej. Na początkowym etapie ma ona skupiać się na produkcji precyzyjnych części mechanicznych do śmigłowców. Projekt ten stanowi część narodowego programu rozwoju węgierskich sił zbrojnych „Zrinyi 2026”, którego celem jest osiąganie celów zapewniających temu państwu niezależnych zdolności obronnych. 

czytaj więcej

Pierwszy airbus A380 dla All Nippon Airways otrzymał specjalne malowanie

2018-12-17

Pierwszy A380 zamówiony przez japońskiego przewoźnika All Nippon Airways (ANA) opuścił właśnie hangar malarski w zakładach Airbus w Hamburgu w jedynym w swoim rodzaju malowaniu tych linii, stylizowanym na hawajskiego zielonego żółwia morskiego.

czytaj więcej

Airbus: MJet pierwszym klientem ACJ korzystającym ze Skywise

2018-12-14

Austriacka spółka MJet GmbH została pierwszym operatorem samolotów ACJ319, który postanowił korzystać z platformy Skywise. MJet zyskuje w ten sposób możliwość włączania swoich własnych danych operacyjnych, serwisowych i parametrów technicznych samolotów do bazy Skywise. Wraz z nimi MJet będzie przechowywać, pobierać, przetwarzać i analizować wybrane dane spółki Airbus oraz globalne wskaźniki porównawcze bez potrzeby inwestowania w dodatkowe elementy infrastruktury.

czytaj więcej

Avolon potwierdza zamówienie na 100 samolotów z rodziny A320neo

2018-12-11

Spółka leasingowa Avolon z siedzibą w Dublinie potwierdziła złożone wcześniej zamówienie na 75 samolotów A320neo i 25 egzemplarzy A321neo. Jest to największe pojedyncze zamówienie na samoloty Airbus kiedykolwiek złożone przez tę firmę, powiększające łączną liczbę zamówionych przez nią maszyn europejskiego producenta do 284 (liczba ta obejmuje 240 samolotów jednonawowych i 44 szerokokadłubowych; modele A321neo, A330neo i A350 XWB).

czytaj więcej

Airbus i ENAC z zielonym światłem dla szkolenia nowych pilotów

2018-12-10

Airbus i ENAC, francuska politechnika kształcąca specjalistów lotnictwa cywilnego, uzyskały certyfikat EASA dla wspólnie opracowanego przez obie organizacje programu szkolenia uczniów-pilotów, który koncern i uczelnia zamierzają wdrożyć w ogólnoświatowej sieci współpracujących szkół lotniczych. Jako pierwsza zacznie z niego korzystać na początku 2019 r. mająca swoją siedzibę w Meksyku Escuela de Aviacion Mexico (EAM).

czytaj więcej

Atuty odrzutowców dyspozycyjnych Airbus ACJ wskazują kierunek rozwoju lotnictwa biznesowego

2018-12-07

Airbus wyznacza trend ku coraz bardziej przestronnym kabinom.

czytaj więcej

Airbus uruchamia pierwszy symulator A320neo z certyfikatem poziomu D na kontynencie amerykańskim

2018-12-04

W najnowszym ośrodku szkoleniowym spółki Airbus w Denver jest już dostępny symulator samolotu A320neo klasy FFS (Full Flight Simulator). Symulator, będący pierwszym takim urządzeniem na całym kontynencie amerykańskim, otrzymał właśnie od amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA, Federal Aviation Administration) certyfikat poziomu D dla konfiguracji z czterema typami silników – w tym z jednostkami używanymi przez airbusy NEO. Jest on cennym uzupełnieniem dwóch istniejących już w ośrodku Airbus w Denver „pełnych” (FFS) symulatorów samolotów rodziny A320 posiadających certyfikaty FAA poziomu D.

czytaj więcej

Airbus: Wszechstronny symulator samolotu Airbus A330MRTT oddany do użytku w Sewilli

2018-11-29

Spółka Airbus oddała do użytku swój nowy, kompleksowy symulator lotu i misji (FFS) wielozadaniowego transportowca-cysterny Airbus A330 MRTT. Urządzenie znajduje się w prowadzonym przez Airbus ośrodku szkoleniowym International Training Centre (ITC) w Sewilli.

czytaj więcej

Airbus: Pierwszy na świecie airbus A330-900 przekazany TAP Air Portugal

2018-11-28

Linie TAP Air Portugal odebrały pierwszy na świecie egzemplarz nowej generacji samolotu szerokokadłubowego A330neo. Jest to pierwszy przewoźnik, który będzie eksploatować ten model, czerpiąc korzyści z jego bezkonkurencyjnej wydajności i zwiększonego zasięgu i oddając swoim pasażerom do dyspozycji najwyższy w tej klasie poziom wygód, oferowany przez nowy standard kabiny Airspace. W kolejnych latach portugalskie linie otrzymają kolejne 20 zamówionych airbusów A330-900.

czytaj więcej

Airbus: easyJet zamawiają dodatkowe 17 samolotów A320neo

2018-11-23

Spółka Airbus zawarła porozumienie z liniami easyJet, na podstawie którego przewoźnik ten zwiększy plany rozbudowy swojej floty do roku 2023 i ostatecznie potwierdzi zapowiedziane zamówienia na 17 samolotów A320neo. Umowa ta zwiększa łączną wielkość zamówienia na maszyny NEO do 147 sztuk (wliczając w to 30 samolotów A321neo) i podnosi całkowita liczbę samolotów z rodziny A320 zamówionych przez easyJet od początku działalności do dnia dzisiejszego do 468.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony