INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Bombardier dostarczył SpiceJet pierwszy 90-miejscowy samolot Q400

PRTL.pl, 2018-09-25
 

Bombardier Commercial Aircraft poinformował, że pierwszy samolot Q400 o zwiększonej pojemności do 90 miejsc pasażerskich, został dostarczony indyjskiemu przewoźnikowi SpiecJet.

czytaj więcej

Pierwszy airbus wyprodukowany w zakładach w Mobile leci do odbiorcy na biopaliwach

2018-09-24

Jeszcze w tym tygodniu amerykańskie zakłady Airbus produkujące samoloty z rodziny A320 dostarczą pierwszą swoją maszynę napędzaną częściowo tzw. zrównoważonym paliwem lotniczym (SAF). Najnowszy egzemplarz A321 jest przeznaczony dla linii JetBlue i zgodnie z planem, opuszcza Mobile w dniu 20 września, mając w zbiornikach mieszankę zawierającą 15 procent specjalnych biopaliw.

czytaj więcej

Airbus: Pierwszy A380 dla linii All Nippon Airways już w powietrzu

2018-09-19

Pierwszy airbus A380 zbudowany dla All Nippon Airways (ANA) pomyślnie wykonał dzisiaj swój pierwszy lot, przelatując z francuskiej Tuluzy, gdzie znajduje się linia montażu końcowego (FAL) tych maszyn, do zakładów spółki Airbus w Hamburgu. Samolot jest obecnie przygotowywany do instalacji kabiny pasażerskiej i malowania w specjalnie zaprojektowany dla A380 wariant barw japońskiego przewoźnika.

czytaj więcej

Airbus: Pierwszy A220-100 w barwach Delta Air Lines opuszcza hangar malarski w Mirabel

2018-09-18

W minionym tygodniu w zakładach w Mirabel w kanadyjskiej prowicji Quebec odbyła się prezentacja pierwszego egzemplarza Airbus A220-100 w barwach Delta Air Lines. Samolot opuścił hangar, w którym wykonano na nim zwieńczające montaż końcowy prace malarskie. Delta to pierwsze amerykańskie linie lotnicze, które złożyły zamówienie na samoloty z rodziny A220, wyposażone w najnowocześniejszą kabinę pasażerską i oferujące najniższe w swojej klasie zużycie paliwa.

czytaj więcej

Airbus: Christian Scherer nowym dyrektorem handlowym spółki

2018-09-18

Władze spółki Airbus SE (AIR) mianowały Christiana Scherera jej nowym dyrektorem handlowym (CCO). Jego poprzednik, Eric Schulz, podjął decyzję o opuszczeniu firmy z przyczyn osobistych. Christian Scherer zacznie pełnić swoje obowiązki ze skutkiem natychmiastowym.

czytaj więcej

Embraer prezentuje E190-E2 w Europie

2018-09-11

Po udanej podróży po Afryce i Stanach Zjednoczonych, Embraer rozpoczął prezentację E190-E2 w Europie i krajach WNP. Embraer E190-E2 to samolot z rodziny regionalnych odrzutowców nowej generacji. We wrześniu samolot zostanie zaprezentowany w 15 krajach. W każdym z nich pokazane zostaną możliwości najcichszych, najbardziej ekologicznych i najbardziej wydajnych na świecie samolotów wąskokadłubowych. Pierwszym przystankiem podczas trasy europejskiej była Warszawa. 

czytaj więcej

Airbus: Singapur otrzymuje pierwszy egzemplarz A330 MRTT

2018-09-05

Spółka Airbus przekazała Singapurskim Siłom Powietrznym (RSAF) pierwszy wielozadaniowy transportowiec-cysternę A330 MRTT (Multi Role Tanker Transport). Samolot po raz pierwszy pokazano publicznie w sobotę 1 sierpnia 2018 r. podczas uroczystej parady upamiętniającej 50-lecie powstania RSAF.

czytaj więcej

Airbus: Pierwszy A380 dla ANA opuścił linię montażu końcowego w Tuluzie

2018-09-03

Pierwszy airbus A380 dla linii All Nippon Airways (ANA) został wyholowany z linii montażu końcowego (FAL) w Tuluzie. Samolot znajduje się teraz na stanowisku zewnętrznym, na którym odbędzie szereg prób naziemnych, przygotowujących go do pierwszego lotu, zaplanowanego na najbliższe tygodnie. Następnie kolos trafi do zakładów Airbus w Hamburgu, gdzie zostanie pomalowany na docelowe barwy i wykonane zostaną prace nad instalacją i wykończeniem kabiny pasażerskiej.

czytaj więcej

Airbus: Pierwszy ACJ320neo opuszcza halę montażową

2018-08-20

Nadchodzi nowa era odrzutowców dyspozycyjnych Airbus. Planowo zakończył się montaż pierwszego egzemplarza ACJ320neo. Nowa maszyna została wyposażona w silniki CFM International LEAP-1A i pomalowana w firmowe barwy fabryczne rodziny ACJ.

czytaj więcej

Zbudowany przez Airbus satelita Aeolus gotów do misji

2018-08-13

Satelita ESA do badań nad wiatrem Aeolus umieszczony w rakiecie nośnej Vega.

czytaj więcej

Airbus uruchamia nowy program szkolenia podstawowego pilotów

2018-08-01

Program ma przyczynić się do zaspokojenia zapotrzebowania na nowych pilotów w ciągu następnych 20 lat.

czytaj więcej

Boeing: w ciągu 20 lat popyt na pilotów wzrośnie do 790 tysięcy

2018-07-26

Boeing prognozuje, że w ciągu najbliższych dwudziestu lat przemysł lotniczy będzie potrzebował 790 tysięcy pilotów, co oznacza podwojenie w stosunku do dzisiejszego zatrudnienia. Prognoza została opublikowana w Boeing 2018 Pilot & Technician Outlook.

czytaj więcej

British Airways zamawia trzy Boeingi B777

2018-07-24

Koncern Boeinga i brytyjskie flagowe linie British Airways poinformowały 19 lipca 2018 o zawartym zobowiązaniu na trzy samoloty B777-300ER (Extended Range). British Airways przejmie samoloty w leasingu operacyjnym od firmy leasingowej. Trzy samoloty dalekiego zasięgu mają zwiększyć oferowanie i elastyczność operacji w całej siatce British Airways.

czytaj więcej

airBaltic odbiera dziesiąty Airbus A220-300

2018-07-24

Łotewski przewoźnik airBaltic otrzymał dziesiąty samolot Airbus A220-300. Do końca bieżącego roku linia lotnicza planuje mieć w swojej flocie 14 samolotów typu A220-300.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony