INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Airbus i partnerzy społeczni rozpoczynają dyskusje na temat zmian w programie A380 podczas spotkania Europejskiej Rady Zakładowej

2019-03-07
     

W związku ze zmianami w programie A380 i przekierowaniem pracowników Airbus rozpoczął dyskusje z partnerami społecznymi ze swoich europejskich zakładów podczas spotkania Europejskiej Rady Zakładowej (SE-WC). Jest to zgodne z zapowiedziami z 14 lutego o wstrzymaniu dostaw A380 w 2021 r. Do tego czasu naszym użytkownikom A380 zostanie dostarczonych 17 samolotów tego typu wraz z ciągłym wsparciem.

 

Jak wspomniano wcześniej, będzie to miało potencjalny wpływ na 3000 do 3500 miejsc pracy w ciągu najbliższych trzech lat, co odpowiada mniej niż 3% naszej globalnej siły roboczej. Wśród nich znajdzie się około 1300 pracowników fizycznych i 2100 pracowników umysłowych. Biorąc pod uwagę każdy kraj odpowiada to od 500 do 600 pracowników w Wielkiej Brytanii, od 400 do 500 w Hiszpanii, od 1100 do 1200 w Niemczech i od 1100 do 1200 we Francji.

 

Podczas spotkania Airbus przedstawił również swoją mapę drogową dla programu A380, która obejmuje płynne zmiany w produkcji seryjnej, dotyczące dostosowanie przemysłowego i zamówień, a także wsparcie eksploatacji w następnych latach.

 

Każdego roku około 12 000 pracowników Airbusa zmienia pracę, a dzięki ciągłemu wzrostowi tempa produkcji samolotów wąskokadłubowych, a także dużej ilości zamówionych samolotów szerokokadłubowych, dostępnych jest wiele możliwości mobilności wewnętrznej. Ponadto Airbus uruchomi dedykowane usługi w zakresie rekonwersji kompetencji, aby w dalszym stopniu wspierać przekierowania pomiędzy poszczególnymi działami i programami.

 

Jak zademonstrowano w przeszłości, Airbus zarządza dostosowaniami przemysłowymi odpowiedzialnie i skutecznie.

 

 

Źródło: Airbus

 

 

 

Tagi:

Airbus | Praca | Samolot


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony