INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Pierwszy egzemplarz A380 przekazany liniom All Nippon Airways

2019-03-25
     

Podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się w Tuluzie, japońskie linie lotnicze ANA (All Nippon Airways) odebrały pierwszy z zamówionych egzemplarzy A380, stając się piętnastym użytkownikiem tego największego na świecie samolotu pasażerskiego. W uroczystości, której gospodarzem był prezes spółki Airbus, Tom Enders, wziął udział m.in. prezes i przewodniczący zarządu ANA HOLDINGS Shinya Katanozaka.

 

Linie ANA zamówiły trzy samoloty Airbus A380, które zamierzają wykorzystać do obsługi popularnej wśród urlopowiczów trasy Tokio Narita–Honolulu. Każda z maszyn A380 linii ANA będzie przedstawiać swoim malowaniem motyw występującego na Hawajach zielonego żółwia morskiego, nazywanego na tych wyspach „honu”. Pierwszy samolot został pomalowany w tonacji niebieskiej, drugi będzie zielony, a trzeci – pomarańczowy.

 

Linie ANA zamówiły dla swoich airbusów A380 konfigurację klasy premium, w której każdy z nich pomieści łącznie 520 pasażerów. Na pokładzie górnym znajduje się osiem przedziałów pierwszej klasy, 56 rozkładanych całkowicie na płasko miejsc klasy biznes i 73 miejsca w klasie Premium Economy. Klasa ekonomiczna zajmuje natomiast pokład główny, na którymprzewoźnik zażyczył sobie instalacji wygodnych foteli dla 383 pasażerów, w tym 60 foteli łączonych w „kanapy” (Economy Couch). W samolotach A380 linie ANA oddają swoim klientom do dyspozycji swoje najnowsze systemy rozrywki multimedialnej oraz dostępny we wszystkich klasach internet.

 

„Wszystkie trzy airbusy A380 przeznaczamy na obsługę połączenia między Tokyo a Honolulu. Pragniemy zaproponować japońskim urlopowiczom latającym z ANA na tej najbardziej popularnej trasie wakacyjnej nowy standard luksusu podróży”, powiedział Shinya Katanozaka, prezes i przewodniczący zarządu spółki ANA HOLDINGS INC., po czym dodał: „Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie A380 stanie się dla ANA przełomem, który pozwoli nam zwiększyć udział w rynku i do roku 2020 podwoić liczbę miejsc na lotach między Honolulu i Tokio.” „»Latający żółw honu« został zaprojektowany z myślą o bezprecedensowej wygodzie pasażerów ANA, przed którymi samoloty te otwierają świat nowych możliwości – dokonując czegoś, co nie byłoby możliwe bez połączonych wysiłków pracowników spółek Airbus i Rolls-Royce, ściśle współpracujących ze specjalistami z ANA.”

 

„Z ogromną dumą przekazujemy ten piękny samolot liniom ANA”, powiedział prezes spółki Airbus Tom Enders. „Oferując pasażerom bezkonkurencyjny poziom wygody, a przewoźnikowi maksimum wydajności, A380 pozwoli All Nippon Airways zwiększyć przepustowość obleganego połączenia z Hawajami. Mamy pewność, że samolot ten okaże się dla ANA dużym sukcesem. Ze swojej strony nadal będziemy dokładać wszelkich starań, aby zapewnić naszemu kontrahentowi pełne wsparcie przy realizacji tego celu”. Airbus A380 to dla linii lotniczych najskuteczniejszy sposób na rozwiązanie problemów z wydajnością przy obsłudze wysoce popularnych tras. Maszyna ta cieszy się przy tym dużym zainteresowaniem wśród podróżnych na całym świecie dzięki obszernym miejscom we wszystkich klasach, doskonale wyciszonej kabinie i wysokiej odporności na turbulencje. Samoloty A380 przewiozły dotąd około 250 milionów pasażerów.

 

Łącznie z oddanym właśnie do użytku samolotem dla ANA, na całym świecie w barwach 15 różnych przewoźników na 120 trasach latają łącznie 232 egzemplarze tego typu.

 

Miłośnicy jedynych w swoim podniebnych wrażeń, jakie zapewnia A380, mogą sprawdzać dostępność realizowanych przez nie połączeń i rezerwować bilety na nie za pomocą specjalnie do tego celu stworzonej przez spółkę Airbus aplikacji i witryny internetowej iflyA380.

 

Zdjęcie: Od lewej do prawej: Tom Enders, prezes spółki Airbus; Shinya Katanozaka, prezes i przewodniczący zarządu ANA HOLDINGS INC; Chris Cholerton, przewodniczący zarządu Rolls Royce ds. lotnictwa cywilnego

 

 

Źródło: Airbus

 

 

 

Tagi:

Airbus | ANA | Samolot


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony