INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Comlux odbiera swojego pierwszego ACJ320neo

2019-03-27
     

Comlux odebrał pierwszy z trzech samolotów ACJ320neo1, które otrzymają wyposażenie kabiny VIP w centrum Comlux Completion w Indianapolis. Comlux to największy klient samolotów z rodziny ACJ320neo, która zdobyła już łącznie 11 zamówień.

 

„Nowy ACJ320neo daje nam możliwość wykonywania lotów bez międzylądowania do jeszcze większej części świata. CFM International wspiera Comlux przez wiele lat i dlatego wybraliśmy jego nowe, paliwooszczędne i wysoce niezawodne silniki LEAP-1A do napędu samolotów. Comlux Completion zainstaluje wyjątkowe wnętrze kabiny VIP, wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie, aby zaoferować naszemu klientowi najwyższy komfort i luksus”, mówi prezes wykonawczy i dyrektor generalny Comlux Richard Gaona.

 

Rodzina ACJ320neo ma zamontowane nowe silniki i końcówki skrzydeł Sharklet, zapewniające 15-procentową oszczędność paliwa, co daje również użytkownikom odrzutowców biznesowych skokowe zwiększenie zasięgu.

 

Rodzina samolotów ACJ320neo składa się z ACJ320neo, który może przewieźć 25 pasażerów, ma długotrwałość lotu wynoszącą 13 godzin lub zasięg 6000 Mm / 11 100 km oraz ACJ319neo, który może przewieźć ośmiu pasażerów i ma długotrwałość lotu wynoszącą 15 godzin lub zasięg 6750 Mm / 12 500 km.

 

„Odrzutowce dyspozycyjne Airbusa cieszą się już doskonałą reputacją ze względu na komfort, niezawodność i wartość i już mają koszty użytkowania zbliżone do tradycyjnych odrzutowców biznesowych dzięki oparciu konstrukcji na samolotach komunikacyjnych, a teraz, w wersjach NEO, są jeszcze bardziej ekonomiczne”, mówi prezes ACJ Benoit Defforge.

 

Obecnie przez linie lotnicze jest już eksploatowanych ponad 700 samolotów z rodziny A320neo, a dzięki ponad 15 000 zamówień na całą rodzinę, A320 jest zdecydowanym liderem w swojej klasie.

 

W rodzinie samolotów Airbus A320 po raz pierwszy wprowadzono rozwiązania, które są obecnie standardem w większości odrzutowców biznesowych nowej generacji – takich jak układ sterowania lotem fly-by-wire z ulepszonymi zabezpieczeniami, scentralizowana obsługa techniczna zapewniającą oszczędność kosztów i kompozyty zbrojone włóknem węglowym zmniejszające masę konstrukcji – zapewniające, że ma ona przed sobą długą i udaną przyszłość.

 

Ponad 190 odrzutowców korporacyjnych Airbusa jest użytkowanych na całym świecie, latając na wszystkich kontynentach, w tym na Antarktydzie.

 

 

Źródło: Airbus

 

 

 

Tagi:

Airbus | Comlux | Samolot


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony