INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Chiny i Airbus zacieśniają swoje partnerstwo w lotnictwie cywilnym. Zamówiono 290 samolotów z rodziny A320 i 10 z rodziny A350 XWB.

2019-03-27
     

Airbus i China Aviation Supplies Holding Company (CAS) podpisały ogólne porozumienie (GTA) dotyczące zakupu przez chińskie linie lotnicze 300 samolotów Airbusa. Porozumienie zostało podpisane w Paryżu, we Francji, przez Guillaume`a Faury`ego, prezesa Airbus Commercial Aircraft i przyszłego prezesa Airbusa oraz Jia Baojun, prezesa CAS, w obecności składającego we Francji wizytę chińskiego prezydenta Xi Jinpinga i francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona.

 

Porozumienie dotyczy 290 samolotów z rodziny A320 i 10 samolotów z rodziny A350 XWB, co odzwierciedla duże zapotrzebowanie we wszystkich segmentach rynku, w tym przewozów krajowych, niskokosztowych, regionalnych i międzynarodowych dalekodystansowych wykonywanych przez chińskich przewoźników.

 

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wspierać rozwój lotnictwa cywilnego w Chinach dzięki naszym wiodącym rodzinom samolotów – wąskokadłubowych i szerokokadłubowych”, powiedział Guillaume Faury, prezes Airbus Commercial Aircraft i przyszły prezes Airbusa. „Nasze rosnące zaangażowanie w Chinach pokazuje nasze trwałe zaufanie do rynku chińskiego i nasze długoterminowe zobowiązania względem Chin i naszych partnerów”.

 

Według najnowszej prognozy Airbusa dotyczącej rozwoju rynku lotniczego w latach 2018– 2037, Chiny będą potrzebować około 7400 nowych samolotów pasażerskich i towarowych w ciągu najbliższych 20 lat. Stanowi to ponad 19 procent światowego zapotrzebowania wynoszącego ponad 37 400 nowych samolotów.

 

Pod koniec stycznia 2019 r. chińscy użytkownicy posiadali we flotach około 1730 samolotów Airbusa, z czego 1455 to samoloty z rodziny A320, a 17 to samoloty z rodziny A350 XWB.

 

A320 to najpopularniejsza na świecie rodzina samolotów wąskokadłubowych, których zamówiono ponad 14 600 i dostarczono ponad 8 600. Najlepiej sprzedającą się z nich jest rodzina samolotów wąskokadłubowych A320neo – od czasu jej premiery w 2010 r. ponad 100 klientów złożyło zamówienia na ponad 6500 samolotów. W rodzinie samolotów Airbus A320 po raz pierwszy wprowadzono najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji i wyposażenie kabiny pasażerskiej będące punktem odniesienia dla przemysłu, dzięki którym zmniejszono koszty paliwa o 20%. A320neo jest również bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, dzięki prawie 50-procentowemu obniżeniu poziomu emisji hałasu w porównaniu do samolotów poprzedniej generacji.

 

A350 XWB to rodzina najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych samolotów na świecie, kształtująca przyszłość podróży lotniczych. Jest liderem na rynku samolotów szerokokadłubowych dalekiego zasięgu (od 300 do ponad 400 miejsc). A350 XWB został skonstruowany tak, aby oferować niezrównaną elastyczność operacyjną i osiągi we wszystkich segmentach rynku, także na bardzo długich trasa (niemal 18 000 km). Samoloty te mają najnowszą konstrukcję aerodynamiczną, kadłub i skrzydła z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym oraz nowe, paliwooszczędne silniki Rolls-Royce. Wszystkie te najnowsze technologie zapewniają niezrównany poziom wydajności operacyjnej, z 25- procentową redukcją zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji.

 

 

Źródło: Airbus

 

 

 

Tagi:

Airbus | Chiny | Porozumienie


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony