INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Airbus Foundation i IFRC organizują lot z pomocą dla ofiar cyklonu Idai

2019-04-01
     

Fundacja Airbus (Airbus Foundation) i Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IRFC) wysłały z Genewy do mozambickiego Maputo używanym dotąd do prób w locie samolotem A330neo 26 ton produktów pierwszej potrzeby. Na przeznaczony dla poszkodowanej przez żywioł ludności ładunek zorganizowany przez Szwajcarski Czerwony Krzyż i Szwajcarską Agencję ds. Rozwoju i Współpracy składała się m.in. woda, wyposażenie i artykuły higieniczne oraz prowizoryczne schronienia. Dostarczona na lotnisko docelowe pomoc materialna zostanie przetransportowana do miasta Beira, w którym oczekują na nią tysiące osób ocalałych po niedawnym cyklonie Idai.

 

„Zniszczenia i straty spowodowane przez cyklon Idai napawają nas ogromnym smutkiem. Chcemy przekazać mieszkańcom Mozambiku, że w tym niezwykle trudnym momencie jesteśmy z nimi”, powiedział Guillaume Faury, prezes spółki Airbus Commercial Aircraft, a jednocześnie członek zarządu Airbus Foundation. „Niesienie pomocy humanitarnej to jeden z głównych elementów misji Airbus Foundation i mamy nadzieję, że nasz wkład pozwoli szybciej poprawić sytuację rodzin i społeczności dotkniętych tą katastrofą”.

 

Samolot z pomocą dla Mozambiku odleciał z Genewy wieczorem 25 marca i wylądował w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Maputo rankiem 26 marca. Dostarczone na jego pokładzie artykuły i sprzęt zostaną rozprowadzone wśród potrzebujących przez Mozambicki Czerwony Krzyż we współpracy z lokalnymi zespołami IFRC.

 

Cyklon Idai, który nawiedził niedawno Mozambik, zmusił do opuszczenia miejsca zamieszkania około 483 tys. osób. Wieczorem z 14 na 15 marca uderzył on w ląd właśnie w pobliżu Beira, liczącego ponad pół miliona mieszkańców czwartego co do wielkości miasta tego kraju. Zdrowiu lokalnej ludności zagrażają m.in. wszechobecne kałuże i zbiorniki wody stojącej pozostałe po załamaniu pogody, gdyż stwarzają one doskonałe warunki do mnożenia się komarów.

 

 

Źródło: Airbus

 

 

 

Tagi:

Airbus | Pomoc


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony