INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


American Airlines wprowadzają do eksploatacji A321neo z nową kabiną i większymi schowkami na bagaż

2019-04-09
     

Schowki Airbus Airspace XL umożliwiają zabranie większej ilości bagażu podręcznego. American Airlines rozpoczynają regularne loty pierwszego ze 100 nowych, zamówionych samolotów Airbus A321neo. Samoloty te są wyposażone w całkowicie nowe wnętrze kabiny pasażerskiej, zaprojektowane w celu zwiększenia komfortu i wygody pasażerów, w tym większe schowki bagażowe Airspace XL, które umożliwiają zabranie większej ilości bagażu podręcznego.

 

American Airlines są pierwszym klientem, który wybrał schowki Airspace XL, zapewniające około 40% więcej przestrzeni do przechowywania bagażu na pokładzie 196-osobowego samolotu. Poza wyposażeniem nowego A321 w schowki XL, American planują również doposażenie całej eksploatowanej obecnie floty wcześniejszych modeli A321 – ponad 200 samolotów – w elementy kabiny zamontowane w nowych A321neo. 

 

Ingo Wuggetzer, wiceprezes Airbusa ds. marketingu kabin powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pierwsze A321neo dla linii American Airlines ze schowkami Airspace XL wchodzą teraz do eksploatacji. Nieustannie pracujemy z klientami – liniami lotniczymi nad ulepszeniem kabin pasażerskich naszych samolotów, a American Airlines w szczególności odegrały zasadniczą rolę w opracowaniu naszych największych i najlepszych dotychczas schowków bagażowych. ”

 

Schowki Airspace XL mieszczą większy bagaż – o wymiarach do 24”x 16” x 10” (61x40x25 cm) – umożliwiając umieszczanie standardowych walizek na kółkach bokiem zamiast wkładania ich na płask. Daje to miejsce dla maksymalnie czterech walizek w każdym schowku zamiast obecnie mieszczących się trzech. Większe schowki znacznie zmniejszą ilość bagażu pasażerów nadawanego podczas odprawy i przewożonego w luku bagażowym.

 

Konfiguracja kabiny pasażerskiej wybrana przez American Airlines daje liniom lotniczym większą elastyczność w rozmieszczeniu foteli i wykorzystaniu przestrzeni kabiny. W kabinie w konfiguracji dwuklasowej można będzie zamontować dodatkowy rząd foteli klasy pierwszej, co zwiększy ich całkowitą liczbę do 20. Dzięki wyposażeniu A321neo w bezpłatny bezprzewodowy system rozrywki (IFE), pasażerowie mogą korzystać z szerokiej gamy opcji własnych urządzeń mobilnych. Dodatkowo komfort podróży poprawi nastrojowe oświetlenie LED.

 

Napędzany silnikami CFM LEAP-1A i posiadający certyfikat ETOPS, umożliwiający wykonywanie długotrwałych lotów nad akwenami, A321neo pozwoli American Airlines przewozić większe ładunki na dłuższych, często obsługiwanych trasach, takich jak z Los Angeles i Phoenix do Orlando, czy z hubów na zachodnim wybrzeżu USA na Hawaje.

 

A321neo jest największym członkiem rodziny A320, i może pomieścić do 240 pasażerów, w zależności od konfiguracji kabiny. Mający najnowocześniejsze silniki, innowacje w dziedzinie aerodynamiki i wyposażenia kabiny pasażerskiej, A321neo oferuje zmniejszenie zużycia paliwa o co najmniej 15 procent w przeliczeniu na pasażera od pierwszego dnia eksploatacji i 20 procent do 2020 roku, a także redukcję poziomu emitowanego hałasu o 50 procent.

 

 

Źródło: Airbus

 

 

 

Tagi:

Airbus | American Airlines | Bagaż | Samolot


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony