INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


TAP Air Portugal odbierają swojego pierwszego A321LR

2019-04-10
     

Linie TAP Air Portugal z siedzibą w Lizbonie odebrały pierwszy z dwunastu zamówionych samolotów model A321LR, stając się pierwszą linią lotniczą eksploatującą wspólną flotę A330neo i A321LR. A321LR jest najbardziej elastycznym w eksploatacji i mającym najlepsze osiągi samolotem wąskokadłubowym na świecie. Napędzany silnikami CFM model A321LR linii TAP jest wyposażony w 171 miejsc (16 w klasie biznes rozkładanych do pozycji całkowicie leżącej, 48 foteli Eco Premium i 107 foteli klasy ekonomicznej).

 

Połączenie A321LR i A330neo w ramach jednej floty zapewnia użytkownikom potężne narzędzie do zaspokojenia potrzeb rynku połączeń średnio- i dalekodystansowych. Posiadając zarówno najnowszej generacji samoloty wąskokadłubowe (zapewniające zmniejszenie zużycia paliwa o 20%), jak i samoloty szerokokadłubowe (zapewniające zmniejszenie zużycia paliwa o 25%) linie lotnicze korzystają z niezrównanej unifikacji do wykonywania operacji lotniczych, podczas gdy pasażerowie mają do dyspozycji wyższe i lepiej dostosowane do ich potrzeb standardy komfortu.

 

„A321LR ma kluczowe znaczenie dla planów ekspansji TAP. Dzięki jego doskonałemu zasięgowi możemy komfortowo eksplorować rynki w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Afryce z Portugalii, i doskonale pasuje on do naszych A330neo”, powiedział Antonoaldo Neves, prezes TAP Air Portugal. „W Ameryce Północnej A321LR pozwala nam eksplorować rynki na Wschodnim Wybrzeżu, takie jak Nowy Jork, Boston, Montreal czy Waszyngton. W Brazylii A321LR może otworzyć nowe rynki na północnym wschodzie kraju i uzupełnić istniejące usługi w miastach takich jak Recife, Natal, Fortaleza czy Salvador,” dodał. „Samoloty te są wyposażone w najnowszą generację foteli w klasie biznes rozkładanych do pozycji całkowicie leżącej i komfortowych foteli w klasie ekonomicznej, pełny pakiet systemu rozrywki pokładowej i łączności oraz bezpłatne usługi przesyłania wiadomości”.

 

W pierwszej kolejności po wejściu do służby A321LR TAP będzie obsługiwał trasę Lizbona-Tel Awiw.

 

„Wyrażamy uznanie dla TAP Air Portugal za to, że są pierwszymi liniami lotniczymi, które wykorzystują zalety A321LR i A330neo w zunifikowanej flocie. A321LR i A330neo współpracują ze sobą w średnim segmencie rynku. „Airbus NEO Midsize Aircraft” (samoloty Airbus NEO średniej wielkości) nazwijmy je „A-NMA”, to zwycięska, doskonale dopasowana kombinacja – niespotykana pojemność, transatlantycki zasięg i koszt samolotu wąskokadłubowego A321LR oraz bezkonkurencyjny koszt jednostkowy i elastyczność eksploatacji dla rzeczywiście dalekiego zasięgu A330neo. Obydwa samoloty mają najnowocześniejsze technologie, jak i komfort kabiny pasażerskiej w swojej klasie,” powiedział Christian Scherer, dyrektor ds. handlowych Airbusa.

 

TAP mają obecnie flotę składającą się z 75 samolotów Airbusa, obejmującą pięć samolotów A330neo, 13 A330ceo, 4 A340 i 45 samolotów z rodziny A320. Flota samolotów wąskokadłubowych obejmuje 21 A319ceo, 20 A320ceo, cztery A321ceo, dwa A320neo i sześć A321neo.

 

A321LR jest członkiem rodziny A320neo, która zdobyła ponad 6 500 zamówień od ponad 100 klientów. Zapewnia ona 30-procentową oszczędność paliwa i prawie 50-procentową redukcję poziomu emitowanego hałasu w porównaniu do konkurencyjnych samolotów poprzedniej generacji. Mający zasięg do 4000 mil morskich (7400 km) A321LR to bezkonkurencyjny samolot do otwierania połączeń dalekiego zasięgu, zapewniający prawdziwą zdolność lotów transatlantyckich i komfort samolotu szerokokadłubowego w kabinie samolotu wąskokadłubowego.

 

A330neo to prawdziwy samolot nowej generacji stworzony na bazie sukcesu A330 i wykorzystujący technologie A350 XWB. Ma on wysoce ekonomiczne silniki nowej generacji, nowe skrzydła i nowe końcówki skrzydeł (sharklety) zapożyczone z technologii zastosowanych w A350.

 

 

Źródło: Airbus

 

 

 

Tagi:

Airbus | Samolot | TAP Portugal


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony