INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Airbus świętuje 50 lat pionierskiego postępu

2019-05-30
     

Airbus rozpoczął globalną kampanię z okazji 50-lecia firmy, prezentując kluczowe momenty pionierskich postępów w ciągu ostatnich pięciu dekad.

 

Kampania rozpoczyna się dzisiaj, 50 lat od czasu, gdy francuski minister transportu Jean Chamant i niemiecki minister gospodarki Karl Schiller podpisali porozumienie podczas paryskiego salonu lotniczego w 1969 r. w sprawie wspólnego opracowania samolotu A300, pierwszego europejskiego dwusilnikowego pasażerskiego szerokokadłubowego samolotu odrzutowego średniego zasięgu. 

 

Guillaume Faury, dyrektor generalny Airbusa powiedział: „Historia Airbusa jest połączeniem ambicji i postępu i była wizytówką europejskiej integracji. W ciągu pięciu dekad skupiliśmy firmy lotnictwa cywilnego i branży obronnej z całego kontynentu. Od 50 lat jesteśmy pionierami w wielu dziedzinach dzięki naszej pasji i innowacjom, przekształcając branżę i pomagając w rozwoju społeczeństwa. Airbus to historia niesamowitych mężczyzn i kobiet, historia wielkich osiągnięć w przeszłości, a przede wszystkim w przyszłości. ”

 

Trwająca od 29 maja do 17 lipca kampania ożywi historię dzięki nowym, wciągającym treściom Airbusa, publikowanym w mediach. Każdego dnia, przez 50 kolejnych dni, publikowana będzie nowa opowieść, dzięki czemu kampania pokaże ludzi i przełomowe innowacje, które rozwijały firmę. Kampania rzuca światło na wiele różnych aspektów działalności Airbusa, w tym na samoloty pasażerskie, śmigłowce, statki kosmiczne i obronność, a także programy i inicjatywy.

 

Kampania z okazji 50-lecia spogląda w przyszłość, badając, w jaki sposób Airbus nadal kształtuje branżę dzięki pionierskim innowacjom, które rozwiązują niektóre z najważniejszych problemów społecznych, takich jak pionierskie samoloty elektryczne w celu zmniejszenia emisji, digitalizacja projektanta statków powietrznych czy rozwoju nowych powietrznych środków transportu miejskiego.

 

Zakłady przemysłowe Airbusa będą również świętować z okazji tego ważnego wydarzenia. Obchody rozpoczną się o godzinie 12:00 w Tuluzie od przelotu całej rodziny samolotów pasażerskich Airbusa, którym towarzyszyć będzie zespół akrobacyjny Patrouille de France.

 

 

Źródło: Airbus

 

 

 

Tagi:

Airbus | Święto


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony