INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Airbus pokazuje 50-lecie pionierskich osiągnięć na Paris Air Show 2019 dzięki innowacyjnym technologiom, produktom i usługom

2019-06-11
     

Lokalizacja pawilonu Airbusa: C4 (na końcu rzędu A). Podczas Paris Air Show 2019, na lotnisku Le Bourget, Airbus SE zaprezentuje szeroką gamę innowacyjnych produktów, technologii i usług, które spełniają obecne i przyszłe wymagania przemysłu lotniczego. W tym roku Paryż jest także miejscem, w którym świętuje się 50 lat pionierskich postępów Airbusa, dzięki którym stworzono szereg światowych nowości lotniczych i kosmicznych napędzających transformację przemysłu.

 

Na pokazach w locie i wystawie statycznej Airbus zademonstruje swoją nowoczesną i wysoce wydajną gamę samolotów komercyjnych. Podczas codziennych pokazów w locie można będzie zobaczyć najlepsze samoloty dalekodystansowe Airbusa, w tym flagowy A350-1000 – najdoskonalszy w świecie duży samolot szerokokadłubowy, a także A330neo, który zapewnia dwucyfrowe zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu z poprzednikiem. Pod koniec tygodnia oraz w weekend pokazy w locie będzie również wykonywał samolot A380 w barwach Hi-Fly.

 

Wystawa statyczna będzie obejmować samolot A220-300 airBaltic i samolot A330neo przeznaczony do prób. Ponadto we wtorek 18 czerwca zaprezentowany zostanie pierwszy samolot wąskokadłubowy A321neo przeznaczony dla La Compagnie do rejsów transatlantyckich, z kabiną z 76 całkowicie płaskimi fotelami klasy biznes. Na wystawie statycznej pojawi się także „Vahana” – całkowicie elektryczny, w pełni autonomiczny demonstrator pionowzlotu Airbusa przeznaczony do przewozu jednego pasażera (lub ładunku). Na tegorocznym salonie znajduje się również specjalny mini-pawilon "Centrum Usług", w którym zwiedzający spotykają się z ekspertami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak globalna obecność Airbusa na rynku usług posprzedażnych, wspierana przez Skywise, może skutecznie wspierać linie lotnicze i branżę związaną z obsługą techniczną i naprawami.

 

Airbus Helicopters zaprezentuje na Le Bourget swoje modułowe i wszechstronne śmigłowce wojskowe. Makietę nowego H160M w skali 1:1 można będzie znaleźć na stoisku francuskiego ministerstwa obrony i sił zbrojnych, obok Tigera HAD i makiety przedniej części NH90 dla sił specjalnych. Najlepiej sprzedający się model H145M i makieta H125M będą pokazane z systemem zarządzania uzbrojeniem zaprojektowanym przez Airbusa, przeznaczonym do zadań uderzeniowych. Pokazany zostanie również bezzałogowy śmigłowiec zwiadowczy VSR700, który został zaprojektowany w celu zapewnienia marynarce wojennej lepszych zdolności obserwacji. Zainteresowani śmigłowcami cywilnymi zwiedzający mogą zobaczyć dwusilnikowy śmigłowiec H175 klasy super-średniej, przeznaczony dla przemysłu wydobywczego nafty i gazu, lotnictwa prywatnego i biznesowego oraz zadań poszukiwawczo-ratowniczych.

 

Tymczasem Airbus Defence and Space zademonstruje swoją szeroką ofertę produktów samolotów wojskowych, systemów kosmicznych, bezpiecznej łączności i bezzałogowców. Najważniejszym miejscem jest Centrum Doświadczalne FCAS, w którym odwiedzający mogą zobaczyć, jak mógłby wyglądać europejski samolot bojowy przyszłości. W szczególności pokazana będzie interakcja i zarządzanie różnymi elementami, z których może składać się europejski samolot bojowy przyszłości w 2040 roku i później. Na wystawie statycznej znajdą się różne samoloty wojskowe, w tym: najnowszy wariant samolotu bojowego Eurofighter; wielozadaniowy samolot transportowo-tankujący A330 MRTT; pełnowymiarowa makieta europejskiego bezzałogowego statku powietrznego przeznaczonego do operowania na średniej wysokości o dużej długotrwałości lotu (EuroMALE RPAS); oraz mniejsze bsp, takie jak ALIACA i DVF 2000 ER przeznaczone do misji rozpoznawczych, obserwacji i inspekcji. Na wystawie statycznej znajdzie się również wojskowy samolot transportowy A400M w barwach francuskich sił powietrznych.

 

W głównym pawilonie Airbusa na interaktywnych ekranach prezentowane będą różne kluczowe tematy:

 

Wystawa „Future of Flight” pokaże, w jaki sposób Airbus dalej ulepsza swoje portfolio i zmienia przyszłość mobilności samolotów takich jak wąskokadłubowe A220 i A321LR oraz A330neo i A350 XWB; Na wystawie pokazany będzie również śmigłowiec H160, inicjatywy dotyczące mobilności w lotnictwie, takie jak Vahana i CityAirbus, oraz projekt przeznaczonego do prób w locie demonstratora „hybrydowo-elektrycznego” E-Fan X. Druga wystawa „From Data to Insight” zaprezentuje wizję Airbusa dotyczącą obrony i bezpieczeństwa, w tym rodziny połączonych systemów samolotów bojowych przyszłości. Ta strefa pokaże, jak Airbus wykorzystuje moc danych dzięki inicjatywom cyfryzacji, takim jak platformy analityczne Skywise i Smartforce. Pokazana będzie również rosnąca rola rozwiązań kosmicznych, takich jak program monitorowania środowiska Copernicus. Kolejna strefa wystawiennicza „A Safer World” obejmuje programy samolotów wojskowych Airbusa, takie jak Eurofighter i A400M, rozwiązanie do bezpiecznej łączności „Network for the Sky”, bezzałogowy śmigłowiec rozpoznawczy VSR700 oraz inicjatywy bezpieczeństwa cybernetycznego. Czwarta strefa to „Space”, obejmująca różne animowane holograficzne scenariusze w przestrzeni kosmicznej, w tym „Pleiades Neo”, „platforma ArrOW”, „Eurostar Neo”, „Moon Cruiser” i eksplorację Merkurego „BepiColombo”. Ponadto odwiedzający pawilon mogą doświadczyć w pełni trójwymiarowej wirtualnej rzeczywistości, w jaki sposób cyfrowe zarządzanie ruchem lotniczym bezzałogowych statków powietrznych (UTM) wpłynie na organizację przestrzeni powietrznej, aby umożliwić bezpieczne włączenie nowych rodzajów statków powietrznych, takich jak statki autonomiczne, do naszej przestrzeni powietrznej.

 

 

Źródło: Airbus

 

 

 

Tagi:

Airbus | Helikopter | Samolot


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony