INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

tag: Sprzedaż

 

Grupa Icelandair przejmuje niskobudżetowego rywala Wow Air

2018-11-08

Icelandair Group zawarłą umowę kupna wszystkich udziałów swojego konkurenta, linii Wow Air. Umowa kupna udziałów podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy Icelander Group oraz zatwierdzeniu przez islandzkie organy ochrony konkurencji.

czytaj więcej

airBaltic: 45% wzrost przedsprzedaży posiłków serwowanych na pokładzie

2018-10-31

Łotewskie linie airBaltic odnotowały znaczny wzrost liczby pasażerów klasy ekonomicznej decydujących się przy dokonywaniu rezerwacji na wybór posiłków oferowanych w przedsprzedaży. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2018 przedsprzedaż wzrosła o 45% rdr.

czytaj więcej

PPL przejęło lotnisko w Radomiu

2018-10-15

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zawarło umowę sprzedaży na podstawie której nabyło od Syndyka przedsiębiorstwo „Port lotniczy Radom”. Umowę w tej sprawie zawarta została w formie aktu notarialnego 13 października w siedzibie PPL w Warszawie. Z kolei w Radomiu wiceministrowie infrastruktury oraz obrony narodowej podpisali wspólne oświadczenie w sprawie wyznaczenia PPL na Zarządzającego lotniskiem Radom. Tym samym Radom staje się trzecim, po Warszawie i Zielonej Górze, lotniskiem kontrolowanym przez P.P. „Porty Lotnicze”.

czytaj więcej

Blue Air kupuje Air Moldova za 3 mln USD wraz z długami

2018-10-04

Rumuńska grupa lotnictwa cywilnego, prowadzona przez Blue Air i dwóch inwestorów z Mołdawii, zakupiła linie lotnicze Air Moldova za 70,5 mln USD, według danych Mołdawskiej Agencji Majątku Publicznego.

czytaj więcej

Finnair sprzedał 60% regionalnych linii Norra

2018-09-06

Finnair sprzedał 60% akcji Nordic Regional Airlines (Norra) prywatnej firmie Danish Air Transport (DAT) z Danii, obsługującej rejsy rozkładowe, czarterowe i cargo.

czytaj więcej

Mołdawia wystawia na sprzedaż narodowego przewoźnika Air Moldova

2018-08-06

Mołdawia wystawiła na sprzedaż swojego flagowego przewoźnika, linie Air Moldova. Linia lotnicza jest jednym z 12 przedsiębiorstw państwowych zaoferowanych do sprzedaży. Organizacją procesu prywatyzacji zajmuje się mołdawska krajowa agencja Public Property Agency (PPA). Termin składania ofert upływa 4 września 2018.

czytaj więcej

Airbus prognozuje popyt na 37 400 samolotów w ciągu najbliższych 20 lat

2018-07-09

Producent samolotów Airbus przewiduje, że w ciągu najbliższych 20 lat zapotrzebowanie na nowe samoloty pasażerskie i fachtowe wyniesie prawie 37 400 sztuk.

czytaj więcej

Unia Europejska zatwierdza sprzedaż 49% udziałów lotniska London Luton

2018-06-15

Komisja Europejska (KE) dała zielone światło brytyjskiej firmie inwestycyjnej AMP Capital Investors oraz hiszpańskiemu operatorowi lotnisk Aena Internacional na wspólny zakup udziałów lotniska London Luton, jednego z najszybciej rozwijających się portów lotniczych w Wielkiej Brytanii.

czytaj więcej

Norwegian odrzuca dwie oferty kupna złożone przez IAG

2018-05-07

Zarząd Norwegian Air Shuttle (NAS) odrzucił dwie oferty dotyczące pełnego przejęcia przez International Airlines Group (IAG). Podsumowując oferty Zarząd uważa, że „nie doceniają Norwegian i jego perspektyw”. Zarząd NAS podtrzymuje stanowisko pełnego zaangażowania w realizację przyjętej strategii z korzyścią dla wszystkich swoich udziałowców.

czytaj więcej

Komentarz tygodnia 18-24.08.2017. Air Berlin sprzedawany `po kawałku`

2017-08-25

Wracamy, i to na pewno nie po raz ostatni, do kwestii zmian na niemieckim i europejskim rynku lotniczym wynikających z bardzo twardego lądowania Air Berlin. Będą one tak duże, jak przewoźnik, który właśnie znika – prawie 30 mln pasażerów w roku 2016 i flota składająca się z ponad 100 samolotów średniego zasięgu i 15-tu dalekiego zasięgu. Znika, gdyż raczej nie ma szans, aby został sprzedany w całości i funkcjonował jako oddzielna jednostka biznesowa. Przedsiębiorca, który chciał złożyć ofertę na zakup całego AB nie został nawet zaproszony do negocjacji z wierzycielami.

czytaj więcej

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony