INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

tag: Sprzedaż

 

Virgin Atlantic rozważa kupno Flybe

2018-11-29

Brytyjski przewoźnik dalekiego zasięgu Virgin Atlantic potwierdził, że rozważa złożenie oferty kupna zbazowanej w Exter regionalnej linii Flybe, która również potwierdziła prowadzenie rozmów.

czytaj więcej

Włoskie państwowe koleje oczekują na potwierdzenie złożonej oferty na przejęcie Alitalii

2018-11-23

Włoska firma kolejowa Ferrovie dello Stato (FS) wydaje się być w czołówce oferentów do przejęcia zbankrutowanej linii Ailtalia. FS prowadzi też rozmowy z wieloma liniami lotniczymi, które w razie wygrania przetargu przez Ferrovie dello Stato, mogłyby z nimi współpracować.

czytaj więcej

Flybe rozważa sprzedaż lub fuzje

2018-11-16

Regionalne brytyjskie linie Flybe rozważają sprzedaż lub fuzję z konkurencyjnymi liniami, po wcześniej wydanym specjalnym komunikacje o zyskach (Profit warning). W komunikacie przewoźnik informuje o zwiększającej się stracie z powodu m.in. znacznego wzrostu cen ropy, słabego popytu i niekorzystnych zmian kursów walut.

czytaj więcej

Bombardier sprzedaje program turbośmigłowego samolotu Q400

2018-11-14

Kanadyjski producent samootów Bombardier zamierza sprzedać firmie Longview Aviation Capital program regionalnych samolotów turbośmigłowych Q400 oraz zmniejszyć zatrudnienie.

czytaj więcej

Bombardier sprzedaje program turbośmigłowego samolotu Q400

2018-11-14

Kanadyjski producent samootów Bombardier zamierza sprzedać firmie Longview Aviation Capital program regionalnych samolotów turbośmigłowych Q400 oraz zmniejszyć zatrudnienie.

czytaj więcej

Grupa Icelandair przejmuje niskobudżetowego rywala Wow Air

2018-11-08

Icelandair Group zawarłą umowę kupna wszystkich udziałów swojego konkurenta, linii Wow Air. Umowa kupna udziałów podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy Icelander Group oraz zatwierdzeniu przez islandzkie organy ochrony konkurencji.

czytaj więcej

airBaltic: 45% wzrost przedsprzedaży posiłków serwowanych na pokładzie

2018-10-31

Łotewskie linie airBaltic odnotowały znaczny wzrost liczby pasażerów klasy ekonomicznej decydujących się przy dokonywaniu rezerwacji na wybór posiłków oferowanych w przedsprzedaży. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2018 przedsprzedaż wzrosła o 45% rdr.

czytaj więcej

PPL przejęło lotnisko w Radomiu

2018-10-15

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zawarło umowę sprzedaży na podstawie której nabyło od Syndyka przedsiębiorstwo „Port lotniczy Radom”. Umowę w tej sprawie zawarta została w formie aktu notarialnego 13 października w siedzibie PPL w Warszawie. Z kolei w Radomiu wiceministrowie infrastruktury oraz obrony narodowej podpisali wspólne oświadczenie w sprawie wyznaczenia PPL na Zarządzającego lotniskiem Radom. Tym samym Radom staje się trzecim, po Warszawie i Zielonej Górze, lotniskiem kontrolowanym przez P.P. „Porty Lotnicze”.

czytaj więcej

Blue Air kupuje Air Moldova za 3 mln USD wraz z długami

2018-10-04

Rumuńska grupa lotnictwa cywilnego, prowadzona przez Blue Air i dwóch inwestorów z Mołdawii, zakupiła linie lotnicze Air Moldova za 70,5 mln USD, według danych Mołdawskiej Agencji Majątku Publicznego.

czytaj więcej

Finnair sprzedał 60% regionalnych linii Norra

2018-09-06

Finnair sprzedał 60% akcji Nordic Regional Airlines (Norra) prywatnej firmie Danish Air Transport (DAT) z Danii, obsługującej rejsy rozkładowe, czarterowe i cargo.

czytaj więcej

Komentarz tygodnia 18-24.08.2017. Air Berlin sprzedawany `po kawałku`

2017-08-25

Wracamy, i to na pewno nie po raz ostatni, do kwestii zmian na niemieckim i europejskim rynku lotniczym wynikających z bardzo twardego lądowania Air Berlin. Będą one tak duże, jak przewoźnik, który właśnie znika – prawie 30 mln pasażerów w roku 2016 i flota składająca się z ponad 100 samolotów średniego zasięgu i 15-tu dalekiego zasięgu. Znika, gdyż raczej nie ma szans, aby został sprzedany w całości i funkcjonował jako oddzielna jednostka biznesowa. Przedsiębiorca, który chciał złożyć ofertę na zakup całego AB nie został nawet zaproszony do negocjacji z wierzycielami.

czytaj więcej

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony