INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

tag: Inwestycje

 

VINCI Airports zainwestuje 1,15 mld euro w lotniska w Lizbonie

2019-01-16

Francuska grupa Vinci Airports zainwestuje 1,15 mld euro w rozbudowę istniejącego lotniska w Lizbonie oraz budowę nowego taniego portu lotniczego na terenie byłej wojskowej bazy lotniczej.

czytaj więcej

Air France rozpoczyna projekt dotyczący przyszłości JOON

2019-01-14

Air France oficjalnie ogłosiło, że zdecydowało się na rozpoczęcie projektu badającego przyszłość JOON marki należącej do Air France oraz ewentualne włączenie pracowników i samolotów JOON do Air France.

czytaj więcej

Indigo Partners chce zainwestować w WOW Air do 75 mln USD

2018-12-21

Indigo Partners, amerykański fundusz inwestycyjny specjalizujący się w przewoźnikach ultraniskokosztowych zamierza zainwestować w islandzkiego przewoźnika WOW Air do 75 mln USD.

czytaj więcej

Porozumienie z MON podpisane. Możliwe inwestycje na Lotnisku Chopina

2018-12-21

Mikołaj Wild, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej podpisali wczoraj, 19 grudnia, w Warszawie porozumienie w sprawie przekazania terenu o powierzchni ok. 8,5 tysiąca metrów kwadratowych w dzierżawę PPL. Porozumienie zostało podpisane przy udziale Agencji Mienia Wojskowego, Stołecznego Zarządu Infrastruktury i PPL.

czytaj więcej

Mediolan Bergamo: Nowe projekty infrastrukturalne dla zaspokojenia rosnącego popytu

2018-12-20

W ostatnich dniach lotnisko Mediolan Bergamo otworzyło kilka nowych projektów infrastrukturalnych mających usprawnić operacje lotnicze, zwiększyć przepustowość portu i podwyższyć poziom usług dla pasażerów.

czytaj więcej

Lufthansa Cargo inwestuje w berliński startup cargo.one

2018-12-14

Lufthansa Cargo intensyfikuje współpracę ze startup-em cargo.one z Berlina, w którym nabyła udziały mniejszościowe. W ten sposób z początkującego inwestora Lufthansa Cargo stała się mniejszościowym udziałowcem.

czytaj więcej

Lotnisko PWSZ w Chełmie z nowym betonowym pasem startowym

2018-12-12

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie wybrała wykonawcę betonowego pasa startowego, który powstanie na lotnisku szkoleniowym. Dzięki inwestycji uczelnia będzie w stanie podwoić liczbę studentów na kierunkach lotniczych i rozszerzyć swoją działalność. Pas ma być zrealizowany do 2021 roku.

czytaj więcej

Ryanair zainwestuje kolejne 100 mln USD i zbazuje 6. samolot w Krakowie, 6 nowych tras

2018-12-07

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce poinformowała o inwestycji kolejnych 100 mln $ i zbazowaniu dodatkowego – 6-tego już samolotu w Krakowie w sezonie LATO 2019. Ryanair uruchomi także 6 nowych tras do Bari, Berlina Tegel, Katanii, Kopenhagi, Rimini oraz Salonik. To kolejne nowe połączenia po wcześniej ogłoszonych do Ammanu, Bordeaux, Hamburga, Kijowa, Lwowa i Szczecina. Zwiększone zostaną także częstotliwości na istniejących kierunkach do Alicante, Brukseli Charleroi, Kijowa i Londynu Stansted. Na stronie Ryanair.com znajdzie się 250.000 dodatkowych miejsc z wylotem z Krakowa.

czytaj więcej

Administracyjny podział ruchu dla Lotniska Chopina w Warszawie – konsultacje

2018-12-05

Uchwałą nr 173/2017 z 7 listopada 2017 r. Rada Ministrów przyjęła Koncepcję przygotowania i realizacji inwestycji Port Solidarność – Centralny Port Komunikacyjny dla Rzeczypospolitej Polskiej. Koncepcja Centralnego Portu Komunikacyjnego zakłada budowę hubu transportowego, opartego na zintegrowanych węzłach: lotniczym i kolejowym, efektywnie włączonego w układ sieci drogowej. Przyjęte harmonogramy zmierzają do zakończenia podstawowego procesu inwestycyjnego do 2027 roku.

czytaj więcej

Wizz Air otwiera nowe Centrum Treningowe warte 30 mln euro. 2 pełne symulatory lotu, supernowoczesny moduł kabinowy oraz do 300 członków załogi szkolonych dziennie

2018-11-30

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje dzisiaj otwarcie supernowoczesnego Centrum Treningowego w Budapeszcie. To ważny kamień milowy w historii linii.

czytaj więcej

Wizz Air otwiera nowe Centrum Treningowe warte 30 mln euro. 2 pełne symulatory lotu, supernowoczesny moduł kabinowy oraz do 300 członków załogi szkolonych dziennie

2018-11-30

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje dzisiaj otwarcie supernowoczesnego Centrum Treningowego w Budapeszcie. To ważny kamień milowy w historii linii.

czytaj więcej

Kraków Airport 2036 – zatwierdzono Plan Generalny krakowskiego lotniska

2018-11-27

26 listopada 2018 r. został zatwierdzony Plan Generalny Lotniska Kraków/Balice. Dokument wyznacza kierunki rozwoju portu lotniczego w ciągu najbliższych dwudziestu lat. Wartość planowanych inwestycji to około miliard złotych. To dalszy rozwój gospodarki Krakowa i Małopolski oraz około 10 tysięcy bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w regionie. Zadania zaplanowane do 2036 roku, uwzględniają rozwój siatki połączeń i ruchu lotniczego w Polsce, który będzie również efektem powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego.

czytaj więcej

Meksykanie chcą zatrzymać budowę nowego międzynarodowego lotniska za 13,3 mld USD

2018-11-02

Meksykanie chcą aby prezydent-elekt Andrés Manuel López Obrador zrezygnował z flagowej inwestycji rządu, projektu budowy nowego międzynarodowego portu lotniczego Meksyk o wartości 13,3 miliarda USD. 

czytaj więcej

47,3 mln zł dla LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. na inwestycje

2018-10-15

Dziś (13 pażdziernika) uruchamiamy 47,3 mln zł na inwestycje dla LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., dzięki którym firma zwiększy swoją konkurencyjność na europejskich rynkach – poinformowała Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

czytaj więcej

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony