INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

tag: technologia

 

Norwegian zaoferuje bezpłatny dostęp do Wi-Fi na rejsach dalekiego zasięgu

2018-02-20

Tani norweski przewoźnik zaoferuje bezpłatny dostęp do Wi-Fi na połączeniach dalekiego zasięgu, powielając usługę na europejskich trasach krótkiego zasięgu, choć będzie również oferowana szybsza płatna opcja. Oferta Norwegian będzie niecodzienna, gdyż większość europejskich linii lotniczych pobiera opłaty za Wi-Fi.

czytaj więcej

Finnair oferuje prasę elektroniczną podczas lotów dalekodystansowych

2018-02-15

Finnair udostępnia klientom szeroki wybór międzynarodowej prasy w formacie cyfrowym na trasach dalekodystansowych.

czytaj więcej

Automatyczna odprawa w Lufthansie

2018-01-30

Klienci Lufthansy otrzymają kartę pokładową automatycznie bezpośrednio na swój smartfon na 23 godziny przed odlotem.

czytaj więcej

Kraków Airport: samoobsługowa drukarka A4 dla pasażerów

2018-01-26

Kolejne udogodnienie dla pasażerów krakowskiego lotniska. W odpowiedzi na zgłaszane przez pasażerów sugestie, w punkcie informacji lotniskowej (w hali odlotów) został uruchomiony samoobsługowy punkt wydruku A4. Drukowanie jest możliwe poprzez wysłanie załącznika (rekomendowany format to PDF) na adres krk.airport.dep@print.zeccer.pl oraz potwierdzenie i opłacenie zlecenia (blik, karta, payU). Wydruk można również zlecić za pomocą bezpłatnej aplikacji pobieranej na urządzenie mobilne (Android i iOS) lub ze strony zeccer.pl

czytaj więcej

KLM: Kolejny krok w zastosowaniu sztucznej inteligencji w obsłudze klienta

2018-01-19

Sztuczna inteligencja od DigitalGenius pomaga odpowiadać na pytania pasażerów.

czytaj więcej

Bell Helicopter: HYDRA – kolejny krok w stronę air taxi

2018-01-18

Bell Helicopter zaprezentował Hybrid Drive Train Research Aircraft (HYDRA). Służy on do badania zaawansowanych rozproszonych systemów napędowych. W ramach projektu Bell HYDRA firma sprawdza także możliwości nowych hybrydowych technologii napędowych, w tym elektrycznych i płynnych systemów zasilania dynamicznego.

czytaj więcej

Amadeus Ventures inwestuje w start-up Situm — twórcę technologii GPS wewnątrz budynków, takich jak lotniska, dworce i centra konferencyjne

2018-01-16

Użytkownicy w podróży mogą korzystać z nawigacji przy użyciu smartfona w dowolnym miejscu na świecie bez obaw o odnalezienie się w nieznanym, przytłaczającym ich otoczeniu.

czytaj więcej

CES 2018: Typhoon H Plus, Firebird FPV i HD Racer – Yuneec przedstawia trzy nowe produkty

2018-01-10

Yuneec, wiodąca na całym świecie marka dronów przedstawiła w miniony czwartek trzy nowe produkty na Targach Elektroniki Użytkowej CES w Las Vegas: Typhoon H Plus, nowy czołowy model nagrodzonej serii Typhoon H, HD Racer, sprytny Racing-Quadrokopter z kamerą FPV oraz Firebird FPV, nowoczesny następca światowej legendy Firebird. Dzięki nowym produktom firma Yuneec nie tylko wzmacnia swoją aktualną pozycję na rynku dronów, ale równocześnie poszerza pole branżowe smart hobby, do którego w przyszłości dołączą HD Racer oraz Firebird FPV.

czytaj więcej

KLM: Spakuj się z wirtualnym asystentem

2018-01-04

Kolejna technologiczna nowość od KLM - sterowany głosem asystent Google Home wraz chatbotem BlueBot przygotują Cię do podróży.

czytaj więcej

Grupa ORLEN inwestuje w nowoczesny sprzęt do tankowania samolotów

2017-12-18

ORLEN Aviation, największy w Polsce operator logistyczny zajmujący się tankowaniem samolotów, inwestuje w rozwój floty przeznaczonej do obsługi naziemnej. W ramach podpisanych kontraktów do spółki trafi łącznie 10 nowoczesnych autocystern oraz 5 przyczep do magazynowania, przewozu i tankowania paliw lotniczych.

czytaj więcej

ULC: Wpływ cyfryzacji na lotnictwo tematem ECAC Forum/10

2017-12-12

W dniu 6 grudnia 2017 roku. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson na zaproszenie Europejskiej Konferencji Lotnictwa Cywilnego (ECAC) wziął udział w ECAC Forum/10. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2008 r. Jego celem jest umożliwienie Dyrektorom Generalnym Lotnictwa Cywilnego państw członkowskich ECAC otwartej dyskusji nad strategicznymi kwestiami o dużym znaczeniu krajowym i międzynarodowym. Tematem tegorocznego spotkania było: Jak cyfryzacja wpływa na przyszłość lotnictwa (How Digitalisation is Shaping the Future of Aviation).

czytaj więcej

Polska rakieta „Bursztyn” pierwszą na świecie z napędem wodorowym!

2017-11-29

W październiku 2017 r. pomyślne testy przeszła rakieta „Bursztyn”. Jest szybka, dalekosiężna, ekonomiczna i ekologiczna. To pierwsza od 45 lat rakieta polskiej konstrukcji. Prototyp wyposażono w innowacyjny silnik wykorzystujący jako paliwo nadtlenkek wodoru o stężeniu 98%+. To także pierwsze zastosowanie takiego napędu rakietowego na świecie.

czytaj więcej

AirHelp: połączenie pasji z technologią - 5 start-upów podróżniczych

2017-11-29

Aplikacje mobilne ułatwiające podróżowanie to światowy trend. Smartfony z powodzeniem zastępują przewodniki czy mapy, a także usprawniają nam przygotowywanie się do wyprawy. Poznaj 5 obiecujących start-upów, które powstały z połączenia pasji z technologią.

czytaj więcej

Rolls-Royce: silnik Trent 1000 TEN wchodzi na rynek

2017-11-29

23 listopada br. wszedł na rynek komercyjnych linii lotniczych produkowany przez Rolls-Royce silnik Trent 1000 TEN, zaprojektowany do napędzania wszystkich samolotów z rodziny Boeing 787.

czytaj więcej

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.pl
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony