INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

tag: Lotnisko Modlin

 

7,9% wzrostu w sierpniu 2018, 4 nowe kierunki z Modlina i kolejny bazowany samolot Ryanair

2018-09-07

Sierpień 2018 roku był najlepszym sierpniem w historii portu. Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, ogłosiła 4 nowe trasy z MPL Warszawa/Modlin na lato 2019. Michael O`Leary, Prezes Ryanaira potwierdził zaufanie do strategii lotniska oferując współfinansowanie lub inwestycję w każdą nową rozbudowę infrastruktury w Modlinie, niezbędnej do dalszego rozwoju lotniska.

czytaj więcej

Komentarz Tygodnia 31.08 – 06.09.2018

2018-09-07

O planach Ryanaira na rynku polskim, i nie tylko.

czytaj więcej

Komentarz Tygodnia 31.08 – 06.09.2018

2018-09-07

O planach Ryanaira na rynku polskim, i nie tylko. W skali całego polskiego rynku plany irlandzkiego przewoźnika są dość umiarkowane- wzrost oferowania o około 4%. Zastanawiając się nad powodem tej skromności musimy uwzględnić, przede wszystkim, dwa fakty.

 

czytaj więcej

Komentarz Tygodnia 10-16.08.2018

2018-08-17

Witajcie w wyimaginowanej Polsce (lotniczej).

czytaj więcej

Komentarz Tygodnia 10-16.08.2018

2018-08-17

Witajcie w wyimaginowanej Polsce (lotniczej). Na początek wróćmy na chwilę do Komentarza z poprzedniego tygodnia. Mogło się wydawać, że artykuł opublikowany na turystycznym portalu, dowodzący, że LOT po prześcignięciu Lufthansy pewnym krokiem, a właściwie sprintem, zmierza po zajęcie pozycji lidera rynkowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, to mały wypadek przy pracy. Niestety okazało się, że to nie koniec. I chodzi nie tylko o nieprofesjonalne wykorzystywanie i komentowanie danych, ale również o malowanie obrazu rynku mającego mało wspólnego z rzeczywistością.

czytaj więcej

Urodzaj na rejsy czarterowe w Mazowieckim Porcie Lotniczym Modlin Warszawa

2018-07-12

Samolot należących do Iberii linii Air Nostrum rozpoczął serię wakacyjnych lotów z podwarszawskiego Modlina. Coraz więcej przewoźników czarterowych korzysta z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin. Wkrótce z tego lotniska polecą także m.in. samoloty linii Regourd Aviation czy Maleth Aero.

czytaj więcej

Modlin – szanse na dynamiczny rozwój

2018-07-04

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin powinien być wspierającym główne lotnisko dworcem dla stołecznej aglomeracji, które obsługuje połączenia czarterowe i nisko kosztowe – wynika ze specjalnego raportu firmy Polconsult. Modlin gotowy jest do systematycznego zwiększania liczby odprawianych pasażerów. Wymaga jednak szybkiej rozbudowy, dzięki czemu gotowość do zwiększenia przepustowości zwiększyć się powinna do ponad 6 milionów pasażerów.

czytaj więcej

Konferencja prasowa zarządu portu lotniczego w Modlinie i firmy Polconsult

2018-07-04

W dniu wczorajszym na konferencji prasowej firma Polconsult przedstawiła wyniki szczegółowej opinii dotyczącej rozwoju infrastruktury portu w Modlinie. Znaczenia tej kwestii dla całego systemu infrastruktury lotniskowej obsługującej aglomerację warszawską.

czytaj więcej

Barometr Polska kwiecień 2018. Część II. Wyniki poszczególnych portów

2018-06-13

W kwietniu 2018 dynamika wzrostu przewozów w polskich portach lotniczych wyniosła aż 16,4%.

czytaj więcej

Barometr Polska kwiecień 2018. Część I

2018-06-11

W kwietniu dynamika wzrostu przewozów wyniosła 16,4% i była istotnie wyższa od średniej z trzech pierwszych miesięcy roku. W polskich portach lotniczych obsłużono łącznie około 3,515 mln pasażerów. Podajemy liczbę nieco zaokrągloną, gdyż przewozy w GDN podano nam przybliżone a w SZZ, LCJ i SZY były szacowane z oferowania.

czytaj więcej

Komentarz Tygodnia 01-07.06.2018

2018-06-08

Fakty, słowa i mity. Weszliśmy w okres kampanii przed wyborami samorządowymi. W Warszawie, województwie mazowieckim i okolicach jednym z najbardziej gorących tematów stała się kwestia rozwoju, a w niektórych przypadkach ratowania, infrastruktury lotniskowej.

czytaj więcej

ROZMOWA PRTL.pl

2018-05-23

Więcej latania, mniej polityki - o priorytetach dla lotniska Warszawa/Modlin - mówi  marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik w rozmowie z Anną Jakubczyk z PRTL.pl

czytaj więcej

ROZMOWA PRTL.pl

2018-05-23

Z Adamem Struzikiem rozmawia Anna Jakubczyk z PRTL.pl

czytaj więcej

List Prezesa PPL Mariusza Szpikowskiego do Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika

2018-04-24

W nawiązaniu do doniesień medialnych, które w ostatnim czasie nawiązywały do sytuacji w Spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o. ( PL Modlin), ze szczególnym uwzględnieniem wątku eksploatowanego między innymi przez Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki pana Marka Miesztalskiego powołanego w skład Rady przez Województwo Mazowieckie, a który odnosił się do rzekomego blokowania przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) rozwoju lotniska w Modlinie, pragnę przypomnieć, że to właśnie PPL w ostatnich latach wychodził z inicjatywami mającymi na celu racjonalny rozwój lotniska zarządzanego przez Spółkę, której jesteśmy Udziałowcami. 

czytaj więcej

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony