INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

tag: Związki zawodowe

 

Zarząd LOT-u porozumiał się ze Związkami Zawodowymi

2019-02-25

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT i przedstawiciele Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych zawarli porozumienie dotyczące warunków finansowych nowego Regulaminu Wynagradzania.

czytaj więcej

Komentarz Tygodnia 25 -31.01.2019. Część II

2019-02-04

Prezes Mikosz docenia znaczenie umów Joint Venture. Od bardzo wielu miesięcy na naszych łamach nie pojawił się poważniejszy tekst poświęcony Panu Sebastianowi Mikoszowi. Powód jest prosty. Pełni obecnie funkcję prezesa Kenya Airways. Kwestie rynku kenijskiego i narodowej linii tego kraju są bardzo od nas odległe. Jednak znaleźliśmy informację, która jest i ważna i interesująca.

czytaj więcej

Air France: Nowe porozumienie płacowe ze związkami zawodowymi personelu pokładowego

2019-01-14

Francuski przewoźnik zawarł nowe porozumienie płacowe pomiędzy zarządem Air France a związkami zawodowymi personelu pokładowego. Podpisana umowa stanowi udane zakończenie kategorycznych negocjacji trwających od października 2018. Porozumienie obejmuje rozwiązanie szeregu problemów załóg pokładowych i poprawę warunków pracy, a wypracowany kompromis jest zgodny z interesem firmy.

czytaj więcej

Ryanair podpisuje umowę z niemieckim związkiem zawodowym załóg pokładowych Ver.di

2018-11-09

Włoskie załogi pokładowe w większości głosują za przyjęciem zbiorowego układu pracy (88%).

czytaj więcej

Koniec strajku w LOT

2018-11-02

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT oraz zarządy Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych informują, że strony zawarły porozumienie w sprawie zakończenia strajku.

czytaj więcej

LOT: Bartosz Piechota dołącza do Zarządu

2018-10-29

Rada Nadzorcza PLL LOT S.A. podjęła 25 października decyzję o oddelegowaniu członka Rady Nadzorczej pana Bartosza Piechoty do czasowego pełnienia funkcji członka zarządu PLL LOT S.A.

czytaj więcej

LOT: Bartosz Piechota dołącza do Zarządu

2018-10-29

Rada Nadzorcza PLL LOT S.A. podjęła 25 października decyzję o oddelegowaniu członka Rady Nadzorczej pana Bartosza Piechoty do czasowego pełnienia funkcji członka zarządu PLL LOT S.A.

czytaj więcej

Wspólne oświadczenie PLL LOT S.A. i Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego PLL LOT S.A.

2018-10-29

W celu kontynuowania negocjacji Strony spotkają się rano w poniedziałek, 29 października 2018 roku o godzinie 8:00 w siedzibie PLL LOT S.A.

czytaj więcej

Kim jest liderka strajku w PLL LOT Monika Żelazik?

2018-10-29

W rozmowie z Business Insider Polska poznajemy liderkę Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego i przewodniczącą Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego. W PLL LOT pracowała 25 lat jako stewardesa. Żelazik została zwolniona mimo braku zgody związków zawodowych, za co  Państwowa Inspekcja Pracy nałożyła na zarząd przewoźnika grzywny. PLL LOT odwołały się od tej decyzji do sądu.

czytaj więcej

Ryanair podpisał porozumienie z belgijskimi związkami zawodowymi pilotów i personelu pokładowego CNE-CSC i LBC-NVK

2018-10-26

Ryanair ogłosił 25 października, że podpisał Układ Zbiorowy Pracy z belgijskimi związkami zawodowymi CNE-CSC i LBC-NVK, obejmujący wszystkich bezpośrednio zatrudnionych przez Ryanaira pilotów i członków personelu pokładowego w Belgii. Belgijskie prawo pracy będzie obowiązywać wszystkich pilotów Ryanair i personel pokładowy w Belgii nie później niż od 31 stycznia 2019 r.

czytaj więcej

Ryanair podpisuje umowę z hiszpańskim związkiem zawodowym pilotów SEPLA

2018-10-25

Ryanair 24 października poinformował o porozumieniu z hiszpańskim związkiem zawodowym pilotów SEPLA. Umowa obejmie wszystkich pilotów zatrudnionych w Hiszpanii bezpośrednio w Ryanair. Negocjacje z SEPLA na temat układu zbiorowego pracy zgodnego z hiszpańskim prawem rozpoczną się na początku listopada, a hiszpańskie prawo pracy będzie miało zastosowanie w stosunku do wszystkich pilotów Ryanaira w Hiszpanii najpóźniej do 31 stycznia 2019 r.

czytaj więcej

Air France i związki zawodowe osiągnęły długo oczekiwane porozumienie płacowe

2018-10-23

Air France osiągnęły porozumienie płacowe ze związkami zawodowymi, torując tym samym drogę grupie Air France-KLM do zakończenia trwającego od kilku miesięcy konfliktu płacowego z wieloma strajkami i skupieniu się na swojej długoterminowej strategii.

czytaj więcej

Ryanair podpisał umowę z portugalskim związkiem zawodowym pilotów

2018-10-22

19 października Ryanair ogłosił podpisanie umowy z portugalskim związkiem zawodowym SPAC reprezentującym pilotów. Porozumienie ma m.in. pozwolić na objęcie umowami zgodnie z prawem portugalskim pracowników przewoźnika. Podobne umowy zostały w tym tygodniu zawarte również ze związkami w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Po negocjacjach w Madrycie, Ryanair spodziewa się podpisania wkrótce porozumienia ze związkowcami w Hiszpanii.

czytaj więcej

LOT wezwał związki zawodowe do zaniechania organizacji nielegalnego strajku

2018-10-16

Strajk w LOT byłby nielegalny i dlatego nie może się odbyć. Spółka poinformowała o tym fakcie Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Latającego oraz Związek Zawodowy Pilotów Komunikacyjnych, wzywając jednocześnie do zaprzestania nawoływania Pracowników do niezgodnych z prawem działań.

czytaj więcej

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony