INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

tag: Certyfikat

 

Airbus: Certyfikat EASA dla A330neo na loty trasami przebiegającymi powyżej 180 minut lotu od lotnisk zapasowych

2019-01-31

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wydała dla samolotu A330-900 certyfikat ETOPS (Extended-range Twin engine aircraft OPerationS) dopuszczający tę konstrukcję do lotów na trasach przebiegających w odległości powyżej 180 minut lotu od lotnisk zapasowych. To niezwykle ważne osiągnięcie oznacza, że przewoźnicy użytkujący napędzane silnikami Rolls-Royce Trent 7000 samoloty z rodziny A330neo będą odtąd mogli czerpać korzyści z wdrażania tych niezawodnych maszyn na najbardziej rentownych, dłuższych trasach.

czytaj więcej

FlyBosnia: Nowa bałkańska linia lotnicza rozpoczyna operacje lotnicze

2019-01-23

Nowa linia lotnicza Bośni i Hercegowiny FlyBosnia zarejestrowana w 2017 roku uzyskała 15 stycznia br. certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC), który pozwoli przewoźnikowi na rozpoczęcie operacji.

czytaj więcej

Airbus A220 z kanadyjskim certyfikatem ETOPS zezwalającym na loty trasami odległymi o 180 minut od lotnisk zapasowych

2019-01-17

A220, najnowszy typ w ofercie samolotów komercyjnych Airbus, uzyskał od kanadyjskiego urzędu lotnictwa cywilnego Transport Canada certyfikat ETOPS* zezwalający im na obsługę tras wymagających od nich zdolności do wydłużenia czasu lotu o 180 minut. Ten istotny sukces pewnością ułatwi operatorom samolotów A220 podjęcie decyzji o wdrożeniu ich na nowych, bezpośrednich trasach nad dużymi akwenami wodnymi oraz rozległymi niezasiedlonymi obszarami.

czytaj więcej

Bamboo Airways otrzymały certyfikat AOC - 16 stycznia pierwsze loty

2019-01-15

Wietnamski startup linie lotnicze Bamboo Airways otrzymały certyfikat operatora lotniczego (AOC) od Urzędu Lotnictwa Cywilnego Wietnamu (CAAV). Początkowo, Bamboo Airways miały rozpocząć swoją działalność pod koniec 2018, w październiku i grudniu, jednak terminy były dwukrotnie przekładane z powodu opóźnień w otrzymaniu AOC. Przewoźnik rozpocznie pierwsze loty 16 stycznia,które będą realizowane z Hanoi do siedmiu punktów krajowych.

czytaj więcej

Rekordowy 2018 rok w MPL Warszawa/Modlin

2019-01-09

Rok 2018 był pod wieloma względami przełomowy dla lotniska w Modlinie. W każdym miesiącu biliśmy kolejne rekordy, a w grudniu po raz pierwszy, nasz port odprawił 3- milionowego pasażera w ciągu jednego roku kalendarzowego.

czytaj więcej

Ryanair UK otrzymał brytyjski certyfikat AOC

2019-01-08

Ryanair potwierdził uzyskanie od brytyjskiego urzędu lotnictwa cywilnego (CAA) certyfikatu przewoźnika lotniczego AOC zezwalającego spółce zależnej Ryanair UK na operacje po Brexicie na brytyjskich trasach krajowych oraz z Wielkiej Brytanii na trasach poza EU. Uzyskanie brytyjskiego certyfikatu AOC umożliwi Ryanairowi złagodzenie potencjalnych skutków twardego Brexitu.

czytaj więcej

Emirates Aviation University zdobywa akredytację EASA

2018-12-19

Pierwsza uczelnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która oferuje studentom podwójny certyfikat EASA i GCAA. Emirates Aviation University (EAU) otrzymał akredytację Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) jako organizacja szkoląca w zakresie obsługi technicznej (MTO). Oficjalny certyfikat stanowi ważny wyraz uznania dla uniwersytetu na poziomie krajowym i międzynarodowym jako pierwszej uczelni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, której program szkoleń w zakresie obsługi technicznej samolotów został zatwierdzony przez EASA oraz krajowy Główny Urząd Lotnictwa Cywilnego (GCAA).

czytaj więcej

UIA TECHNIK otrzymała certyfikat USAA Part-147

2018-12-18

Państwowa Administracja Lotnictwa Cywilnego Ukrainy zakończyła przegląd UIA TECHNIK dotyczący certyfikacji zgodnie z zasadami Part 147, wręczając wymagany certyfikat . Dokument ten uprawnia do prowadzenia szkoleń oraz egzaminowania z zakresu wiedzy w celu uzyskania międzynarodowej licencji mechanika lotniczego lub mechanika awionika. UIA TECHNIK jest dostawcą usług związanych z obsługą techniczną samolotów.

czytaj więcej

Airbus uruchamia pierwszy symulator A320neo z certyfikatem poziomu D na kontynencie amerykańskim

2018-12-04

W najnowszym ośrodku szkoleniowym spółki Airbus w Denver jest już dostępny symulator samolotu A320neo klasy FFS (Full Flight Simulator). Symulator, będący pierwszym takim urządzeniem na całym kontynencie amerykańskim, otrzymał właśnie od amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA, Federal Aviation Administration) certyfikat poziomu D dla konfiguracji z czterema typami silników – w tym z jednostkami używanymi przez airbusy NEO. Jest on cennym uzupełnieniem dwóch istniejących już w ośrodku Airbus w Denver „pełnych” (FFS) symulatorów samolotów rodziny A320 posiadających certyfikaty FAA poziomu D.

czytaj więcej

Dachser z certyfikatem na transport farmaceutyków

2018-11-30

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, uzyskał dla swojego oddziału przy frankfurckim porcie lotniczym certyfikat CEIV Pharma od Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA). Grupa rozszerzyła w ten sposób swoje uprawnienia w zakresie obsługi firm z branży nauk biomedycznych, sektorafarmaceutycznego i opieki zdrowotnej.

czytaj więcej

Norwegian otrzymały szwedzki certyfikat AOC

2018-11-26

Linie Norwegian otrzymały od szwedzkiej Agencji Transportu szwedzki certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC). Certyfikat pozwoli na utworzenie szwedzkiej spółki Norwegian Air Sweden, która umocni norweskiego przewoźnika w Europie.

czytaj więcej

DHL Parcel z Perłą Jakości QI Order za zintegrowany system zarządzania

2018-10-24

DHL Parcel Polska, jeden z liderów polskiego rynku przesyłek krajowych i innowacyjnych rozwiązań e-commerce dedykowanych klientom w Polsce i w Europie, został wyróżniony za najwyższej jakości system zarządzania.

czytaj więcej

Komentarz tygodnia 14-20.07.2017

2017-07-21

Zmiana zasad przewozu bagażu podręcznego przez Wizz Air. easyJet otrzymał austriackie AOC.

czytaj więcej

Komentarz tygodnia 14-20.07.2017

2017-07-21

Zmiana zasad przewozu bagażu podręcznego przez Wizz Air. easyJet otrzymał austriackie AOC.

czytaj więcej

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony