INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

tag: Lotnisko Szczecin

 

Ryanair ogłasza nową trasę ze Szczecina do Krakowa

2018-11-23

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce ogłosiła nową krajową trasę ze Szczecina do Krakowa na lato 2019. Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu i będzie realizowane 3 razy w tygodniu. To czwarte połączenie Ryanaira ze Szczecina obok Dublina, Liverpoolu oraz Londynu Stansted. Bilety na wszystkie trasy dostępne są na www.ryanair.com.

czytaj więcej

Ryanair ogłasza nową trasę ze Szczecina do Krakowa

2018-11-23

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce ogłosiła nową krajową trasę ze Szczecina do Krakowa na lato 2019. Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu i będzie realizowane 3 razy w tygodniu. To czwarte połączenie Ryanaira ze Szczecina obok Dublina, Liverpoolu oraz Londynu Stansted. Bilety na wszystkie trasy dostępne są na www.ryanair.com.

czytaj więcej

WELCOME Airport Services operatorem handlingowym w Waimea Cargo Terminal Szczecin–Goleniów

2018-10-05

Zarząd Spółki celowej z Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. podpisał umowę z Zarządem WELCOME Airport Services Sp. z o.o. na obsługę handlingową przesyłek towarowych w Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów. Obiekt, którego budowa rozpocznie się jesienią tego roku, ma zostać oddany do użytkowania na koniec II kwartału 2019 roku.

czytaj więcej

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów notuje rekordowe I półrocze 2018 roku

2018-07-10

W okresie styczeń – czerwiec 2018 roku, Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył 282.708 pasażerów, notując blisko 10 % wzrost do analogicznego okresu 2017 roku.

czytaj więcej

Wizz Air inauguruje nowe połączenie Szczecin-Sztokholm Skavsta

2018-05-15

Po dwóch latach starań i dwóch miesiącach od ogłoszenia – 14 maja 2018 roku, linia lotnicza Wizz Air zainaugurowała połączenie ze Szczecina do Sztokholmu, mogącym zabrać do 180 pasażerów samolotem typu Airbus A-320.

czytaj więcej

ROZMOWA PRTL.pl

2014-04-08

Najważniejsze jest to, aby wspólnie z linią lotniczą uruchamiać trasy które będą broniły sie ekonomicznie w nieodległej perspektywie czasu bez konieczności długotrwałego ich dotowania poprzez różnego rodzaju dopłaty - mówi Maciej Dziadosz Prezes Zarządu, Dyrektor Portu Lotniczego Szczecin - Goleniów w rozmowie z Anną Jakubczyk z PRTL.pl

czytaj więcej

Barometr Polska grudzień 2012. Trwa trend wzrostowy w większości polskich portów

2013-01-23

Większość polskich lotnisk odnotowała wzrost przewozów, ale wyniki poszczególnych portów są bardzo zróżnicowane. Olbrzymi wpływ mają tu handlowe decyzje największych linii lotniczych dotyczące oferowania. Tylko Ryanair kontynuuje ekspansje na naszym rynku, przede wszystkim w aglomeracji warszawskiej. Pozostali główni gracze zwiększyli oferowanie tylko nieznacznie lub nawet je zredukowali.

czytaj więcej

Barometr Polska listopad 2012. Zróżnicowane wyniki portów na początku sezonu zimowego

2012-12-27

To był pierwszy miesiąc Sezonu Zimowego 2012/13. Jego wyniki powinny dość dobrze pokazywać, co może nas czekać w kolejnych miesiącach. Trudno mówić o jednolitym trendzie rynkowym. Niektóre porty odnotowały wzrost przewozów, podczas gdy inne musiały pogodzić się z ich spadkiem, czasami bardzo znacznym.

czytaj więcej

Barometr Polska październik 2012. Wciąż dobre wyniki przewozowe polskich lotnisk

2012-11-22

W ostatnim miesiącu sezonu letniego zdecydowana większość polskich portów lotniczych uzyskała dobre wyniki przewozowe. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, głównymi czynnikami wzrostu całego rynku był znaczny wzrost oferowania Ryanaira oraz uruchomienie portu w Modlinie. Nadal szybko rósł ruch krajowy.

czytaj więcej

Barometr Polska wrzesień 2012. Nadal znaczny wzrost ilości obsługiwanych pasażerów

2012-10-30

Podobnie jak w sierpniu rynek odnotował dość dużą dynamikę wzrostu przewozów, głównie dzięki znacznemu wzrostowi oferowania tanich linii, m.in. z aglomeracji warszawskiej (efekt Modlina) oraz istotnemu wzrostowi przewozów krajowych. Kontynuowany jest trend spadkowy na rynku przewozów charterowych.

czytaj więcej

Barometr Polska sierpień 2012. Rynek bez OLT Express

2012-09-28

To był pierwszy miesiąc bez operacji krajowych OLT Express. Mimo to rynek odnotował dość dużą dynamikę wzrostu przewozów, głównie dzięki znacznemu wzrostowi oferowania tanich linii, również z aglomeracji warszawskiej (efekt Modlina) oraz istotnemu wzrostowi przewozów krajowych. W sierpniu mogliśmy też ocenić, jaki wpływ na przewozy w porcie Chopina miało uruchomienie lotniska w Modlinie.

czytaj więcej

Barometr Polska - lipiec 2012. Rynek po rewolucji

2012-08-28

Zejście z rynku OLT Express pod koniec lipca br. oznacza, że był to ostatni miesiąc tak ogromnych wzrostów ruchu w polskich portach lotniczych. Jednak nadal możemy liczyć na dużą dynamikę wzrostu przewozów, przede wszystkim, dzięki ekspansji tanich linii i „efektowi Modlina”.

czytaj więcej

Oferowanie Zima 2011/12 - porównanie z poprzednim sezonem zimowym. Część Czwarta - mniejsze porty regionalne oraz krótkie podsumowanie

2011-11-16

W portach regionalnych króluje Ryanair prowadząc z nimi znaną grę o maksymalnie korzystne warunki finansowe operacji. W poprzednim sezonie zimowym obniżył znacznie oferowanie do Rzeszowa, co zaowocowało specjalnym porozumieniem marketingowym i bardzo wysokim indeksem wzrostu w tym sezonie. Z przewoźników sieciowych LOT operuje do Rzeszowa, Łodzi i do Bydgoszczy (wet lease samolotów Sprinter Air) a Lufthansa do Rzeszowa.

czytaj więcej

ROZMOWA PRTL.pl

2011-03-15

Wzrost wpływów z tytułu przychodów poza lotniskowych nie może jednak przekładać się na oczekiwanie, iż zarządzający z tego tytułu obniży opłaty dla przewoźników. Na operacjach zarabiają wszak także PAŻP, agenci handlingowi, paliwowi etc. Tu jest potrzebny swoisty „sojusz dla rozwoju”. Widać to wyraźnie, że uporczywie próbuje się ciężary ew. kolejnych kosztów i upustów przerzucać właśnie na barki zrządzających lotniskami, a to przecież oni ponoszą głównie wydatki związane z bezpieczeństwem i ciągłością realizowanych operacji i podlegają szczególnym restrykcjom z tytułu pobieranych opłat -mówi Prezes Zarządu Spółki Port Lotniczy „Szczecin-Goleniów” Maciej Jarmusz w rozmowie z Anną Jakubczyk z PRTL.pl

czytaj więcej

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony