tag: Aeroklub
2019-08-27
W ostatnią sobotę wakacji nad podkarpackim niebem będziemy mogli zobaczyć najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych tj. Artur Kielak, czy aktualny mistrz polski Robert Kowalik. W powietrzu zobaczymy kilkadziesiąt statków powietrznych (samoloty, śmigłowce, wiatrakowce, motoparalotnią, spadochrony). Piloci Aeroklubu Polskiego to wielokrotni mistrzowie, w samym zeszłym roku zdobyli 67 medali na imprezach rangi Mistrzostw Europy i Świata. Ich nazwiska znane są doskonale polskiej publiczności. Warto tu wymienić choćby nazwisko Łukasza Czepieli, który niedawno wykonał spektakularne lądowanie na molo w Sopocie. Nie zabraknie też mistrzów akrobacji lotniczej z zagranicy (Jurgis Kairys) jak i grup pokazowych na kilka samolotów (Retro Sky Team).
2019-08-07
Już 31 sierpnia na lotnisku w Jasionce podczas 10 godzin imprezy zobaczymy największe gwiazdy polskiego lotnictwa sportowego takich jak Artur Kielak, Łukasz Czepiela, Maciej Pospieszyński czy na szybowcu Makula Aerobatic Team.
2019-07-31
W najbliższą sobotę (3 sierpnia) na płycie gliwickiego lotniska odbędą się Spadochronowe Mistrzostwa Śląska w celności lądowania. Gospodarzem odbywającej się od lat bardzo widowiskowej imprezy jest Aeroklub Gliwicki, który w dniu zawodów zaprasza również na Dzień Otwarty. Atrakcji będzie sporo!
2019-07-08
W ostatnią sobotę wakacji nad podkarpackim niebem będziemy mogli zobaczyć najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych. W powietrzu zobaczymy kilkadziesiąt statków powietrznych (samoloty, śmigłowce, wiatrakowce, motoparalotnią, spadochrony). Piloci Aeroklubu Polskiego to wielokrotni mistrzowie, w samym zeszłym roku zdobyli 67 medali na imprezach rangi Mistrzostw Europy i Świata. Ich nazwiska znane są doskonale polskiej publiczności. Warto tu wymienić choćby nazwisko Łukasza Czepieli, który niedawno wykonał spektakularne lądowanie na molo w Sopocie. Nie zabraknie też mistrzów akrobacji lotniczej z zagranicy jak i grup pokazowych na kilka samolotów.
2019-07-08
Rok 2019 jest dla Aeroklubu Polskiego rokiem jubileuszowym. Dokładnie 100 lat temu powstał on w Poznaniu i stając się pierwszą instytucją formalno-prawną polskich lotników sportowych. I choć w latach 1893 – 1914 aż 140. Polaków budowało w kraju i zagranicą własne aparaty latające, wykonywało na nich loty pokazowe i pasażerskie w Polsce, we Francji, Rosji, Austrii, Niemczech, bijąc również rekordy krajowe i świata temat umocowań prawnych w nieistniejącym państwie Polskim był niewykonalny.