INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

tag: Transport

 

1600 km nowych linii. Program Kolejowy CPK w planach rządu

2019-05-02

Na mocy rozporządzenia, uchwalonego wczoraj przez Radę Ministrów, każdy z nowych odcinków torów, którymi pociągi dojadą do Centralnego Portu Komunikacyjnego i Warszawy, otrzymał numer i został włączony do wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym. To istotny krok w przygotowaniach do inwestycji związanych z budową CPK.

czytaj więcej

FedEx oficjalnym partnerem logistycznym UEFA EURO 2020

2019-04-10

FedEx Express podpisał czteroletni kontrakt z UEFA na sponsoring rozgrywek National Team Football. FedEx Express, podmiot zależny FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma przesyłek ekspresowych, ogłosił dziś podpisanie nowej, czteroletniej umowy sponsorskiej z UEFA, obejmującej ponad 400 spotkań w ramach ośmiu turniejów, rozgrywanych w 55 krajach Europy. Rozszerzając dotychczasową współpracę z organizacją, FedEx zostanie również oficjalnym partnerem logistycznym rozgrywek UEFA EURO 2020.

czytaj więcej

SWISS uruchamia usługę transportu naziemnego „od drzwi do drzwi” dla pasażerów w Genewie

2019-04-08

Pasażerowie SWISS podróżujący z/do Genewy mogą teraz skorzystać z nowej oferty szwajcarskiego przewoźnika, dowozu naziemnego z/na lotnisko. Linie SWISS uruchomiły SWISS Airport Shuttle Geneva we współpracy z Globe Limo SA. To kolejna oferta skierowana do pasażera mająca zapewnić mu komfort i wygodny transport między lotniskiem w Genewie, a dowolnym adresem odbioru lub dowozu pasażera w zachodniej Szwajcarii lub sasiednich regionach Francji.

czytaj więcej

FedEx Express skróci czas doręczeń przesyłek w Europie

2019-02-12

FedEx Express, największa na świecie firma przesyłek ekspresowych, osiągnęła kolejny etap integracji z przejętą dwa lata temu firmą TNT. Dzięki wykorzystaniu rozbudowanej sieci drogowej TNT, FedEx jest teraz w stanie zaproponować jeszcze szybsze doręczenia przesyłek ekonomicznych na terenie Europy.

czytaj więcej

FedEx Express: Handel sprawił, że świat prosperuje-Bert Nappier Nie warto zmieniać zwycięskiej taktyki

2019-01-29

Historia uczy nas, że ludzie zawsze chcieli podróżować i handlować, a ta chęć napędzała globalny wzrost i pozwoliła milionom ludzi podnieść się z ubóstwa. W ciągu ostatnich pięciu dekad populacja ziemi zwiększyła się ponad dwukrotnie. W tym samym czasie, odsetek ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie spadł z 50 do zaledwie 9 procent. W tym osiągnięciu kluczową rolę odegrał handel. Gdy ludzie, dzięki handlowi, otrzymują większe możliwości, przedsiębiorstwa notują wzrosty, ludzie lepiej prosperują, a społeczności lokalne rozkwitają. W przeciwnych okolicznościach – co obserwowaliśmy podczas Wielkiego Kryzysu lat 20. i 30. ubiegłego wieku, spadają dochody gospodarstw domowych, a wraz z nimi jakość życia. To wszystko po części za sprawą pojawiających się nowych barier w handlu.

czytaj więcej

Fracht FWO Polska: wyjątkowa dostawa transportem lotniczym do USA

2019-01-23

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, zrealizował w ostatnim czasie ciekawą i nietypową dostawę w zakresie project cargo. Dla jednego ze światowych liderów w branży energetycznej dostarczył dedykowanym transportem lotniczym z Polski i Czech dwa ładunki o łącznej wadze ponad 188 ton. Realizacja tego zlecenia wymagała wyczarterowania dwóch samolotów frachtowych Antonow – AN 124, które w tym samym czasie zostały załadowane i wystartowały do USA z lotnisk w Gdańsku i Ostrawie.

czytaj więcej

Emirates SkyCargo otwierają połączenie towarowe do Bogoty

2019-01-15

Przewoźnik cargo nawiązał współpracę z kolumbijskimi liniami Avianca. Linie Emirates SkyCargo otwierają nowy szlak handlowy do Ameryki Południowej w postaci połączenia towarowego do Bogoty. Loty do stolicy Kolumbii będą realizowane raz w tygodniu od 16 stycznia 2019 r.

czytaj więcej

Dachser z bezpośrednią linią ze Strykowa do Holandii

2018-12-17

Dachser, globalny operator logistyczny, uruchomił bezpośrednie połączenie z podłódzkiego Strykowa do Holandii. Dzięki temu przesyłki drobnicowe nadawane przez polskich eksporterów są dostarczane w ciągu dwóch dni do dowolnego miejsca na terenie Królestwa Niderlandów. Żółto-niebieskie ciężarówki z logo Dachser wyjeżdżają w tę trasę we wszystkie dni robocze.

czytaj więcej

Kijów Boryspil Express - nowa linia kolejowa z centrum Kijowa na lotnisko Boryspol to nowe udogodnienie dla pasażerów UIA

2018-12-04

30 listopada 2018 r. Ukrzaliznytsia (koleje Ukraińskie) uruchomiły połączenie kolejowe łączące lotnisko Kijów Boryspol z Dworcem Głównym w Kijowie. Kosztujący ok 17 milionów USD projekt powstał w ciągu 9 miesięcy.

czytaj więcej

Komentarz tygodnia 29.01-04.02.2016

2016-02-05

Problemy lotnisk „około warszawskich

Można by zażartować, że aglomeracja warszawska, zaczyna wyglądać, prawie jak londyńska, jeżeli chodzi o sieć lotnisk, które uczestniczą w jej obsłudze transportowej lub przynajmniej mają takie ambicje.

czytaj więcej

Komisja Europejska ogłasza strategię rozwoju transportu lotniczego

2015-12-10

KE ogłosiła dwa dni temu swoją „Aviation Strategy for Europe”. Poniższy materiał został opracowany na podstawie komunikatu jaki został przekazany Parlamentowi Europejskiemu, Radzie Europejskiej oraz Komitetowi Społecznemu i Komitetowi Regionów.

czytaj więcej

PKL: dyskusja nad intermodalnym rozwojem transportu w Polsce

2015-09-24

W dniu 24 września odbyło się spotkanie członków PKL, na którym zespół tematyczny nr 5 przedstawił wyniki swoich prac przed ostatnie miesiące. Zespół pracował nad projektem pt. „Zasadność ekonomiczna inwestycji w lotniska regionalne i lokalne w aspekcie realizacji modelu intermodalnego rozwoju transportu oraz koncepcji „Airport City” w perspektywie pozyskania środków z POIS 2014-2020”.

czytaj więcej

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony