INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Publikacje


Mazowiecki Port Lotniczy pozyskał kolejnego przewoźnika. Lauda uruchamia nowe połączenie do Wiednia już od marca 2020

2019-10-24
     

Austriacka tania linia lotnicza nr 1 uruchamia nowe bezpośrednie połączenie z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin do Wiednia. Loty do stolicy Austrii będą odbywać się 7 dni w tygodniu.

 

Po pozyskaniu w ostatnim sezonie wakacyjnym czterech czołowych polskich touroperatorów Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin zdobył kolejnego przewoźnika rozkładowego – linię lotniczą Lauda. Austriacki przewoźnik rozpoczyna współpracę z portem od hitowego połączenia Warszawa/Modlin – Wiedeń.

 

Wiedeń po raz dziesiąty został uznany za najbardziej ruchliwe miasto na świecie. Nie ma lepszego miejsca na odkrywanie światowej sławy sztuki, kultury i przysmaków kulinarnych. Już od końca marca 2020 z podwarszawskiego lotniska będzie można udać się w niezapomnianą podróż do Wiednia, zwiedzić pałac Schönbrunn, katedrę św. Stefana lub jedną z licznych wystaw artystów krajowych i międzynarodowych.

 

Współpraca z Laudą i zaufanie, jakim obdarzyła nasze lotnisko austriacka linia lotnicza pokazuje jak nasz port jest postrzegany na rynku lotniczym. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z czołowymi polskimi touroperatorami i pozyskaliśmy kolejnego przewoźnika zagranicznego rozkładowego, a to mówi samo za siebie. Do dalszego szybkiego rozwoju portu potrzebne są kolejne inwestycje w jego infrastrukturę. - mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

 

Połączenie będzie operować 7 dni w tygodniu. Bilety są już dostępne na stronie www.laudamotion.com.

 

Nasze połączenia dobrze działają, ponieważ mamy właściwą ofertę dla klientów wrażliwych na cenę. Z dumą oferujemy naszym pasażerom nową trasę non-stop z lotniska Warszawa/Modlin do Wiednia. Dzięki naszym nowym połączeniom City Shuttle zwiększamy naszą docelową siatkę połączeń. - mówi Andreas Gruber, Prezes Zarządu Lauda.

 

Port Lotniczy Warszawa/Modlin znajduje się zaledwie 37 kilometrów od centrum Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 i linii kolejowej Warszawa-Modlin. Siatka połączeń Ryanaira obejmuje niemal wszystkie kraje UE, a także Ukrainę, Jordanię i Izrael. Od kwietnia 2019 Lotnisko Warszawa/Modlin jest także bazą dla lotów czarterowych do najpopularniejszych kurortów m.in. w Tunezji, Turcji, Hiszpanii, Bułgarii i Grecji. Rejsy te oferują najwięksi touroperatorzy w Polsce – TUI Poland, Itaka, Grecos Holiday i Coral Travel.

 

Lauda, największa austriacka tania linia lotnicza, została założona w 2018 roku przez austriacką legendę sportu motorowego i biznesu lotniczego Niki Laudę. Obecnie flota składa Laudy się z 22 samolotów A320, które rozmieszczone są w 4 bazach: w Wiedniu, Dusseldorfie, Stuttgarcie i Palma de Mallorca. W 2019 roku z usług Laudy skorzysta ponad 6,5 miliona pasażerów. Linie lotnicze Lauda latają do ponad 90 miejsc docelowych w 30 krajach i oferują klientom najniższe ceny i najlepszą obsługę klienta na pokładach najnowszych samolotów A320. W 2020 r. Lauda powiększy swoją flotę do 36 samolotów A320 przewiezie ponad 10 mln klientów, oferując im najniższe taryfy do i z Austrii.

 

 

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin

 

 

 

Tagi:

Laudamotion | Lotnisko Modlin | Połączenia


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony